Siyaset Haber Girişi : 27 Mart 2024 12:53

Vatan Partisi Adayı Mevlüt Usta ve İBB Başkan Adayı İbrahim Okan Özkan’dan Çarpıcı Söylemler

Vatan Partisi Adayı Mevlüt Usta ve İBB Başkan Adayı İbrahim Okan Özkan’dan Çarpıcı Söylemler
Vatan Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı Mevlüt Usta, “Planlı bir ekonomi politikası oluşturarak üretimi destekleyeceğiz” dedi.
Vatan Partisi Adayı Mevlüt Usta ve İBB Başkan Adayı İbrahim Okan Özkan’dan Çarpıcı Söylemler

Vatan Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı Mevlüt Usta ve beraberinde İBB Başkan Adayı İbrahim Okan Özkan Ardahan Binbaşak Köyü Derneği’ni ve Kurtköy esnafını ziyaret etti.

İBB Başkan Adayı İbrahim Okan Özkan ve Pendik Adayı Mevlüt Usta’ya; İl Başkanı Yadigar Özen, İlçe Başkanı Hikmet Kırık ziyaretlerinde eşlik ettiler.

Dernek Başkanı Erhan Akdeniz ev sahipliğinde, Kars Ardahan Iğdır Derneği Başkanı Av. Halil Baydar, Ardahan Spor Kulübü Başkanı Aykut Karagöz, İstanbul Ardahan Dernek Başkanı Deniz Aydemir, Pendik Sanayi Mahallesi Dernek Başkanı Cengiz Özdemir, Kars Ardahan Iğdır Derneği Kurucu Başkanı Yazar Av. Serkan Kaya, Kars Ardahan Iğdır Derneği Önceki Başkanı İş İnsanı Tarık Aksakal, Ardahan Hanak Ortakentliler Derneği Kurucu Başkanı Muhammer Özcan da konuklar arasındaydı.PLANLI BİR EKONOMİ POLİTİKASINI OLUŞTURACAĞIZ

Planlı bir ekonomi politikası ve üretim seferberliğine vurgu yapan Vatan Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı Mevlüt Usta; “1960’larda sona erdirilen planlı ekonomi Türkiye’ye pahalıya mal oldu. Aynı şekilde her anlamda plansızlık, bugün gençliğimize de zarar veriyor durumda. İhtiyaç olan ara elamanlar yerine, üniversite mezunu işsizler yaratıyoruz” ifadelerine yer verdi.BAĞIMSIZLIĞIMIZ VE BÜTÜNLÜĞÜMÜZ İÇİN MÜCADELE EDEN BİR PARTİYİZ

Partisinin Türkiye siyasetindeki konumu ve hedefinden bahseden Özkan; “Vatan Partisi yıllardır Türkiye’nin bağımsızlığı ve bütünlüğü için mücadele eden bir parti olmuştur. Türkiye’nin içinde olduğu durumun da bir üretim devrimi programıyla bulunduğu koşullardan çıkması için çaba sarf etmektedir. Bu yerel seçimler Türkiye’nin gerçek anlamda hiçbir sorununu çözmeyecek, bizi bekleyen daha zorlu bir süreç var. Bu zorlu sürecin sorumlusu bizler değiliz. Suç artık işlemeyen, tüketime özendiren, üretime son veren bu sistemde. Bu yüzden bizim bu sistemi alaşağı etmemiz lazım. Türkiye’nin önünde tek bir yol var: Üretim. Tarım bitti, hayvancılık bitti, Anadolu’daki fabrikalarımızı özelleştirdik ve kapattık, madenlerimizin çoğunluğu gayrı millî” diye konuştu.YILLARDIR ONLAR YÖNETTİ

Seçmenin önüne koyulan iki seçenek konusunda konuşan Özkan, “Ekranlarda sürekli gösterilen iki aday, Türkiye’nin ve İstanbul’un hiçbir sorununu çözemezler. Yıllardır onlar yönettiler. Bugün depremi biz çözeriz, trafiği biz çözeriz diyerek oy istiyorlar. Soruyoruz, bugüne kadar neden çözmediniz? Bu sistem artık çökmüş durumda ve bu sistemin içindeki hiçbir çözüm sorunları çözmeyecek. İstanbul artık bu nüfusu kaldıramaz durumda. Bizim çözümümüz ise tarımı ve hayvancılığı yeniden kalkındırarak bu yoğunlaşan nüfusu Anadolu’ya taşımak. Bölgeler arası ekonomik dengeler ortadan kalkmış durumda” dedi.

VATAN PARTİSİ SORUNUMUZA SAHİP ÇIKIYOR

Daha sonra söz alan Sanayi Mahallesi Dernek Başkanı Cengiz Özdemir ise “Mahallemize ne Pendik Belediyesi, ne Büyüşehir Belediyesi çözüm sunmuyor.  Vatan Partisi sorunumuza sahip çıkıyor. Biz de tek belediye başkan adayımız olan Mevlüt Usta'dan yana oyumuzu kullanacağız” sözlerine yer verdi. 

Toplantı sonunda Yazar Av. Serkan Kaya, Montrö Antlaşması ile ilgili yazdığı kitabı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Okan Özkan'a hediye etti. Sonrasında Kurtköy esnaf gezisiyle çalışmaya devam edildi.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.