Eğitim Haber Girişi : 11 Haziran 2024 17:35

Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden ERASMUS Projesi

Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden ERASMUS Projesi
Müdürlüğünü Aytekin Yılmaz’ın yaptığı Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde ‘Avrupa'da Dijital Çağın Sosyal Girişimcileri’ başlıklı ERASMUS+ KA210 Youth Projesi'nin ilk etkinliği Danimarka'nın Kopenhag ve Odense şehirlerinde gerçekleşiyor.
Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden ERASMUS Projesi

Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün liderliğinde, Danimarka ve Çekya'dan çeşitli kurumlarla iş birliği içinde yürütülecek proje ile gençlere güvenle geleceğe bakmalarını sağlayacak nitelikli bir eğitim ortamı sunulacak.

Bu proje; gençleri dijital girişimcilik konusunda bilgilendirerek, onlara girişimcilik becerileri kazandırmayı ve sosyal sorumluluk bilinciyle donatarak sosyal girişimcilik alanında lider olmaları için teşvik etmeyi amaçlıyor.
İşsizlik, kaynak kıtlığı, sosyal dışlanma ve çevresel sorunlar gibi zorluklarla mücadele edebilmeleri için gençlere destek olmayı hedefliyor.

Türkiye Ulusal Ajansı'nın desteklediği ERASMUS+ PROGRAMI kapsamında 60.000 Avro hibe desteği ile ödüllendirilen bu girişim, gençlerin dijital dünyada etkin olmalarını ve toplumsal sorumluluk bilinciyle hareket etmelerini sağlayacak önemli bir adımı temsil etmekte.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.