Eğitim Haber Girişi : 16 Nisan 2024 16:07

Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Dijital Çağın Sosyal Girişimcilerini Destekliyor

Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Dijital Çağın Sosyal Girişimcilerini Destekliyor

Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen; "Avrupa'da Dijital Çağın Sosyal Girişimcileri" başlıklı ERASMUS+ KA210 Youth projesi Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibe desteği almaya hak kazandı.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün koordine ettiği "Avrupa'da Dijital Çağın Sosyal Girişimcileri" başlıklı ERASMUS+ KA210 Youth projesi, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibe desteği almaya hak kazandı.

 

Bu proje, gençleri dijital girişimcilik konusunda bilgilendirerek, onlara girişimcilik becerileri kazandırmayı ve sosyal sorumluluk bilinciyle donatarak sosyal girişimcilik alanında lider olmaları için teşvik etmeyi amaçlar.

Dijital çağın getirdiği hızlı değişimlere uyum sağlamada ve cesur adımlar atma konusunda gençler önemli bir role sahiptir.

 

Proje, işsizlik, kaynak kıtlığı, sosyal dışlanma ve çevresel sorunlar gibi zorluklarla mücadele edebilmeleri için gençlere destek olmayı hedeflemektedir. Türkiye Ulusal Ajansı'nın desteklediği ERASMUS+ PROGRAMI kapsamında 60.000 Avro hibe desteği ile ödüllendirilen bu girişim, gençlerin dijital dünyada etkin olmalarını ve toplumsal sorumluluk bilinciyle hareket etmelerini sağlayacak önemli bir adımı temsil etmekte.

 

Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün liderliğinde, Danimarka ve Çekya'dan çeşitli kurumlarla iş birliği içinde yürütülecek bu proje, gençlere güvenle geleceğe bakmalarını sağlayacak nitelikli bir eğitim ortamı sunmakta.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.