KALICI ATEŞKES ZORUNLUDUR !!! 

Dünya kamuoyundaki İsrail protestoları karşısında ve Dünya Hükümetlerinin baskısı karşısında ve İsrail'in sözde Ateşkes teklifini kabul ettiğini Katar ve Mısır'lı yetkililere bildiren Hamas'ın duyurusuna rağmen, İsrail şu saatlerde Refah şehrine, yeni saldırılarına operasyonlarına başladı! 

Bugün 6 Mayıs akşamı, Telaviv'de, Hamas'ın Ateşkesi kabul ettiğini bildirdiği saatlerden 
itibaren duyarlı İsrail halkı sokaklara döküldü, 
İsrail'in Refah'a başlattığı saldırıları protesto çağrılarıyla; Polisin sert müdahalesine rağmen, Ateşkesin bir an önce yürürlüğe girmesi için haykırarak gösteriler yapıyorlar.. 


Cani İsrail, geçici sürelerle ateşkes söylemleriyle Kamuoyunu oyalayacak, 
acımasızca Filistin'de ki masum insanları katletmeye devam edecektir! 
6 haftalık ateşkes olmaz..
Ateşkes süresi dolduktan, 
Rehineleri geri aldıktan sonra, katil İsrail saldırılarına, katliamlarına kaldığı yerden devam eder! 


Kalıcı Ateşkes zorunludur! Bunun olması için tüm dünyanın işbirliği ile Katil Netenyahu'nun acil yargılanması gerekmektedir..


Olması gereken siyasi çözüm; barış, istikrar ve refahın geleceği, ancak barış sürecinin iki devletli çözüm temelinde yeniden başlamasıyla mümkün olabilir...
Bu süreç ne zaman başlar bilinmiyor!! 
Sözün kısası; İsrail günlerdir Rehineleri geri almak için ateşkes istediğini bildirdiği halde
oyunlarına ve saldırılarına devam ediyor.. 


Hamas'ın Ateşkes isteği bildirisine cevap vermemiştir..Üstelik Refah operasyonuna havadan, karadan, yeniden start vermiştir!!! 

 

Allah Filistin'lilerin yardımcısı olsun Dualarımız masum insanlarla beraber..Dua etmekten başka bizim elimizden birşey gelmiyor

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.