HABERLERE ‘CAN’ VERİYORDU

Pendik Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü’nde görev yapan ve meslek yaşamı boyunca başarılı performansı, çevresi ile pozitif iletişimiyle öne çıkarak sevilen –sayılan basın emekçisi Şeyda CAN, emekliliğe ayrılarak aktif çalışma hayatını noktaladı.

Arkadaşımızı tebrik ediyor, yeni bir sayfa açarak başladığı hayatının bu döneminde de başarılarının devamını diliyoruz.

Özgeçmiş

1967 Balıkesir’de doğdu. 1983 yılında Kartal Ticaret Lisesi,  1987 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi (o yıllardaki adıyla Basın Yayın Yüksek Okulu) Gazetecilik ve Halkla ilişkiler Bölümünden mezun oldu.

1989 yılında Hürriyet Gazetesi’nde muhabir olarak adım attığı meslek hayatında istihbarat servisine bağlı olarak 4  yıl boyunca pek çok haber ve ropörtaja imza attı. İlk özel televizyonların kurulmasıyla önce Ahmet Özal’ın sahibi olduğu Kanal 6’ya, ardından  StarTv’ye geçti.   Kanal 6’da gündüz kuşağında haftaiçi her gün yayınlanan ve o yıllarda konu ve konuklarıyla ses getiren “Stüdyoda Buluşalım” adlı tartışma programında program yapımcısı, Star Tv’de ise Yakın Takip, Şok, Kamera 1  isimli haber programlarında muhabir olarak çalıştı.  Anne olduktan sonar aktif çalışma hayatına bir sure ara verdi. Bu sırada resimle uğraştı, çeşitli karma sergilere katıldı. Ardından internet haberciliğine yönelerek aralarında haberturk.com , kenthaber.com gibi sitelerin de bulunduğu çeşitli haber ve medya sitelerinde gece editörlüğü ve editörlük yaptı.

2013 yılında ise Pendik Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü’nde göreve başlayarak çok sevdiği aktif habercilik hayatına geri döndü. Emekli olana kadar çalıştığı 6.5  yıl boyunca hem web sitesi, hem Pendik Gündemi Gazetesi, hem de yerel ve ulusal basına yönelik haber ve röportajlar yaptı. Ayrıca basın bültenlerini hazırlayarak medyaya servis etti.