Siyaset Haber Girişi : 20 Ekim 2021 16:34

EMNİYETTEN HUZUR TOPLANTISI

EMNİYETTEN HUZUR TOPLANTISI
PENDİK EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ HUZUR TOPLANTISI YAPILDI

Pendik Emniyet Müdürlüğü’nün organize ettiği ilçe huzur toplantısı Pendik Yunus Emre Kültür Müdürlüğü’nde 20 Ekim 2021 Çarşamba günü düzenlendi. Toplantıya Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya,  Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Pendik Emniyet Müdürü Murat Milletsever, ilçedeki kurum müdürleri, muhtarlar, yerel basın temsilcileri ve STK başkan ve yöneticileri katıldılar.
Toplantı saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Ardından Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya ve  Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin selamlama ve açılış konuşmalarını yaptılar.
Pendik Emniyet Müdürü Murat Milletsever sunumu hazırlanan görseller eşliğinde yaptı. Sunumun içerisinde ilçedeki genel durum, kadro personel sayısı, ilçedeki olay, ihbar sayısı ve suçlu yakalama sayılarını ayrıntılı sayılarla verdi. Evden hırsızlık, oto hırsızlığı, kapkaç, yağma gasp, dolandırıcılık, motor araç hırsızlığı, işyeri kurum hırsızlığı, yankesicilik, kasten öldürme, yaralama, tehdit, hakaret, huzur ve sükunu bozma, konut dokunulmazlığı ihlali, cinsel saldırı, taciz, istismar, hürriyetten yoksun kılma, uyuşturucu suçları benzeri olayların ayrıntılı sayıları , yıllara göre artan eksilen oranları ve alınan önlemleri anlattı.
Milletsever, Pandemi döneminde 165.079 denetlenen işyeri olduğunu, 94 işlem yapılan işyeri olduğunu, 460.051 TL ceza kesildiğini, 182.226 adet covid kapsamında denetlenen şahıs olduğunu bildirdi.
Dilencilere yönelikte denetim ve idari işlem ve para cezası işlemleri yapıldığını bildirdi.
Toplantıda, Pendik’te mahalle mahalle sahsa karşı işlenen suç, mal varlığına karşı işlenen suçlar, kumar, fuhuş ve uyuşturucu suçları sayıları ayrıntılı olarak verildi. Covid-19 kapsamında mahalle mahalle yapılan denetim sayıları, kapatılan veya ceza kesilen işyeri yada şahıs sayıları verildi.
Polislerin özverili çalışmalarını anlatan ilçedeki suç oranının azaltılması ve denetim çalışmalarının sürdürülmesinde ilçedeki kaymakamlık ve belediye ile birlikte tüm kamu kurum kuruluş müdürleri, muhtarlar, yerel basın ve STK temsilcilerinin desteğiyle daha iyi işler yapılacağını iletti.