Siyaset Haber Girişi : 29 Mart 2024 13:54

Burhan Dağ Vites Yükseltti

Burhan Dağ Vites Yükseltti
Adalet Birlik Partisi Adayı Burhan Dağ, dur durak bilmeden çalışıyor.
Burhan Dağ Vites Yükseltti

Adalet Birlik Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı Burhan Dağ, adaylığı açıklandıktan bugüne kadar yoğun bir tempoyla çalışmalarını sürdürüyor.

Burhan Dağ, seçimlere az bir zaman kala bu temposunu daha da yükselterek sürdürüyor.

Esnaf ve vatandaşlarla birebir temas kurarak projelerini anlatan ve destek isteyen Burhan Dağ;“Bu seçimlerin flaş ismi ben olacağım. Halkımızdan gördüğüm ilgi ve sevgi başaracağıma dair inancımı artırıyor. Belediye başkanı seçilirsem ilçedeki tüm problemleri çözeceğime inanıyorum. Kaynaklarımızı üç beş kişiye, belli çevrelere değil tüm vatandaşa hizmet için kullanacağım. Partizanlık yapmayacağım” diyor.Belediye Başkan Adayı Burhan Dağ’ın  projelerinden öne çıkanlar şöyle:

OKULLARDA SERVİS VE BESLENME ÜCRETSİZ

Günümüz modern şehirlerinin temel sorunu haline gelen trafik ve otopark başta olmak üzere çevre düzenlemesi ve yeşil alanların çoğaltılarak var olanların da geliştirilip korunmasından, eğitimin temel öğesi okullara, sosyal mekanlar ile spor alanlarının oluşturulmasına kadar bir çok konuda özgün ve ihtiyaç odaklı projeleri aktardı. DAĞ; Adalet birlik Partisi Genel Başkanımız Sayın İrfan UZUN’un eğitime verdiği önemi öne çıkartarak bizlere anlattığı ve  yolumuza ışık olacak kelimeleri sizlere ileteyim. Genel Başkanımız Sayın İrfan UZUN “İlk okuldan üniversiteye kadar okuyan tüm öğrencilerin öğle yemekleri devlet tarafından karşılanacak. Her okulda eşit, yüksek kalitede yemekler sunulacak. 6 - 7 yaşındaki çocuklara ilaveten atıştırmalık yemekler sağlanacak. İlk okuldan Liseye kadar olan öğrencilerin Giyim Kuşamları devlet tarafından karşılanacak. İlk okula 7 yaşında başlanacak, Çocuklarını okula getirip götüren, ders çalıştıran ebeveynler olmayacak. Okul servisi gereken durumlarda servisler, Kamu hizmeti veren yerel belediyeler tarafından ücretsiz karşılanacaktır.” Belediye Başkanı olduğunda 5393 Sayılı Belediye kanunun tarafıma verdiği yetkilere dayanarak. Pendik ilçemizde ki okullarda Anaokulundan Üniversite’ye kadar bütün öğrencilerimizin öğlen Yemekleri Pendik Belediyemiz tarafından karşılanacağını iletti.

EN SON TEKNOLOJİ İLE DONATILMIŞ DEVLET HASTANESİ

Sağlık reformlarını yeni sağlık tesisleri yatırımlarıyla taçlandıracağız. Bu kapsamda Pendik Devlet Hastanesi yeniden inşa edilerek 250 yataklı yeni ve modern bir binada ve son teknoloji ile donatılmış cihazlarla hizmet verecek.

PENDİK KADIN DİJİTAL GİRİŞİMCİLİK PROJESİ

Pendik Kadın ve Genç Dijital Girişimcilik Projesi”, kadınların ve gençlerin evlerinde ürettikleri her türlü ürünü (gıda dışı) veya onaylı tedarikçilerin ürünlerini satışa sunabilecekleri, sadece kendi ürünlerini değil, diğer kadınların ve gençlerin ürünlerini de satarak gelir elde edebilecekleri yurt içi ve yurt dışı olmak üzere internet satışı ve daimi satış mecralarının oluşturulduğu bir projedir. Kadın ve Gençlerimize Tüm Dijital altyapıyı ücretsiz olarak kullanmalarını sağılacaklarını belirtti.

PENDİK KÜLTÜR MERKEZİ

Etüt merkezi, kütüphane, nikah salonu,  seminer, konferans ve konser salonu, sosyal donatıları bulunan şehrin önemli kültür merkezlerinden birisini kazandırmış olacağız.

BİSİKLET YOLU

Belediye sınırlarımız da bulunan kaldırımlar ve sahil şeridimiz var. Yürüyüş yolları, bisiklet yolları yapacağız.

HER MAHALLEYE OTOPARK

Pendik sokaklarında ve kaldırımlarına park etmiş araç görüntüleri tarih olacak. Her Mahalleye araç kapasitesi kadar yeni otoparklar geliyor.

DEV BİR YEŞİL KORİDOR

Pendik sahilinden başlayıp, tüm mahalleri yeşille nefes alacak hem de Pendik ilçemizde kurulacak Sanat ve yazılım Vadisi’ne rahatça ulaşacaksınız.

SPOR TESİSLERİ

1,5 milyon metrekarelik alana bir spor tesisi kuruyoruz. Pendik her alanda olduğu gibi sporda da öncü olacak.

HER MAHALLEYE ÇOCUK KREŞİ

Ev işi sizde, çocuk sizde, hele bir de eve ekmek getirmek için çalışıyorsanız bütün yük omuzlarınızda. Özellikle yeni anne olmuş hanım kardeşlerimize destek olmak içi kreş projemiz var. Pendik’te 9 mahalleye daha kreş yapılacak. Pendik ilçemizdeki her mahalle kreşe kavuşacak.

SOSYAL TESİSLER

Pendik'imizin her mahallesine modern ve kapsamlı Sosyal tesis hizmet binaları kazandırmayı hedefliyoruz. Her biri 6 katlı olan bu binalar, düğünler, toplantılar, seminerler ve taziye gibi çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak. Bu tesisler, mahalle sakinlerimizin sosyal ve kültürel etkileşimini artırırken, bir araya gelmelerine ve dayanışmalarına olanak tanıyacak. Pendik'imizi daha yaşanabilir bir ilçe haline getirmek için bu projeyi hayata geçirecek ve halkımıza daha iyi bir yaşam kalitesi sunacağız."

GELECEĞE YATIRIM YAPACAĞIZ

Otopark, sokak aralarının darlığı, okulların yetersizliği, yeşil alanların kullanılabilir bölümünün az olması ve spor salonu gibi eksiklikler ile ihtiyaçlar olduğunu belirten Burhan DAĞ, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Cumhurbaşkanı adayı da olan Genel Başkanımız Sayın İrfan UZUN’un bizlere hep ilettiği ve Partimizin web sitesinde Madde 30 ve Partimizin eğitim Programında da yer alan ve her yerde dile getirdiği çocuklarımız var. “Çocuklar liseyi bitirmeden bir dalda lisans çıkarsınlar spor yapsınlar, ya da bir enstrüman çalsınlar isterim. Yarın hakim, savcı, vali, başkan genel müdür olduklarında bunlar onlara ve etraflarındakilere çok fayda sağlayacaktır diye düşünüyorum. Çocukların liseyi bitirmeden lisanslı spor yapabileceği ortamlar, sahalar oluşturmamız lazım. O yüzden bu gençleri salonlarla buluşturmamız lazım, buluşturacağız da. Gençler için büyük projelerimiz var.” 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.