Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

ZEYTİNDALI’NA TAM DESTEK

Pendikliler büyük bir oranda ordumuzun yürüttüğü Zeytindalı Harekatı’na olumlu bakarak destek veriyor. “Bizleri de operasyona dahil etsinler. Askerlerimize yardımcı olalım” şeklinde konuşan bayanlar da var.

Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Suriye sınırları içinde yer alan Afrin’de, ‘ülke güvenliğimiz için yakın tehdit oluşturdukları gerekçesiyle’ teröristlere yönelik ‘Zeytindalı Harekatı’ adını verdiği bir operasyonu sürdürüyor.

Askerlerimiz yaklaşık iki aydır bu bölgede teröristlerle savaş halinde. Operasyonumuz başarıyla sürüyor fakat şehitler de veriyoruz.

Zeytindalı’na Pendikliler nasıl bakıyor? Hangi duygu ve düşünceleri taşıyorlar. Bu süreçte ülke ekonomisi nasıl etkileniyor? Bu sorulara cevap bulmak için mikrofonu Pendiklilere uzattık.

İşte, Pendiklilerin gözünden Zeytindalı Harekatı.

BİLGE KORKUT (77) EV HANIMI: Afrin Harekatı’nda zorlandığımızı düşünüyorum. Amerika’nın söylediği ve yaptığı çok farklı oldu. Türkiye’ye destek çıkmadı. Biz de Rusya’ya yöneldik. Rusya ve Amerika arasında bocalıyoruz. Gençlerimizi kaybediyoruz. Fakat terörü de başka türlü bitiremeyeceğiz. Bu yüzden hükümet böyle bir olaya yöneldi. Ayrıca ekonomik açıdan sıkıntıdayız. Bu durumda, askeri harekatı desteklemek çok zor. Terörün bitmesini istiyorum. Hayırlısı olsun.

ENGİN GÜRSOY (49) ESNAF: Afrin Harekatı, Türkiye için kaçınılmazdı. Yerinde bir operasyon olduğunu düşünüyorum. Operasyonu destekliyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de şifalar diliyorum. Ülkenin durumunu iyi buluyorum. İyiye doğru gittiğimizi de düşünüyorum.

MEHMET AKSU (33) BERBER: Afrin Harekatı’nı sonuna kadar destekliyorum. Cumhurbaşkanımıza güveniyorum. Bu işin de üstesinden geleceğiz. Ülkemin ve iktidarımızın sonuna kadar arkasındayım. Terörü yok ediyoruz. Bu operasyonla Cumhurbaşkanımız çok iyi bir işe başladı. 2023 yılına tertemiz çıkabileceğimizi düşünüyorum. Terör ülkemizde oldukça zaten şehit verecektik.  İstanbul’un göbeğinde terör olaylar olacağına, her gün anamız ağlayacağına erkenden sınıra girmemiz çok iyi oldu.

ESRA KURNAZ (19)  SATIŞ SORUMLUSU: Genel olarak erkek askerlerimizin olmasını değil, kadınların da olmasını istiyorum. Bizim de gidip yardımcı olmamız gerekiyor. Elimizden geldiği kadar da askerimize yardımcı oluyoruz. Birçok kadınımız gıda ve giyecek yardımı yaptı. Askerimizin yanındayız.

KERİM DEMİRKIRAN (18) ÖĞRENCİ: Afrin Harekatı’nı destekliyorum. Fakat NATO’ya bağlı ülkelerinde bizi desteklemesi gerekirdi. birliğinde bir sürü ülke var. Bu ülkelerin başına bir şey gelse, ilk biz gidiyoruz. Ama gördüğümüz gibi Türkiye’de bir sürü terör olayları oluyor. Hiçbir ülke arkamızda değil, aksine meydan okumalar ve rest çekmeler daha çok oluyor. Yanımızda olan bir ülke göremiyorum. Biz her zaman ezilenin yanındayız. Hedef 2023 diyorlar ama ülke iyice elden gidiyor. Herkesin gözünü boyuyorlar. Kaşıkla verdiklerini kepçeyle alıyorlar.

SULTAN  IŞILDAK BAKIR (29) EV HANIMI: Afrin’in tamamen temizlenmesi adına bu harekat sonuna kadar devam etmeli. Ülkemizin sınırlarının güvenliği açısından daha iyi olacağını düşünüyorum.  Türkiye’nin durumu bence  çok iyi. Dış güçler ülkemizin güçlenmesini istemiyorlar. Ne kadar engel olsalar da iyi olacağız.

YAVUZ YÜKSEL (27) TAMİRCİ: Devletimiz çok güzel bir iş yapıyor. Müslüman kardeşlerimizin  yanında duruyor.  İnsanlar zulüm görmesin diye savaşıyor.  Teröristlerin ölmesini  istiyoruz. Zayiat vermeden zafer kazanılmaz. Şehitler  ölmez. Onları öldü diye  kabul etmiyoruz.  Ülkemizin  durumu inşallah daha iyi  olacak.

REYHAN KARACA  (37)  EV  HANIMI: Oradaki askerlerimiz için  çok üzülüyoruz. Orada olmalarını istemezdim. Çok şehit verdik. Benim bir oğlum var. Okuyacak,büyüyecek. Neden  oradaki insanlar için şehit olsun ki? Kendimi şehit ailelerinin  yerine  koyuyorum.  Bu yüzden desteklemiyorum.

BİRGÜL AKYILDIZ (46) EV  HANIMI: Afrin Harekatı’nı  destekliyorum. Askerimizin  sağ salim dönmesini istiyorum. Başarılı bir şekilde inşallah dönerler. Ölenlere  rahmet, yaralılara şifa diliyorum. Türkiye’nin durumunu şu an  çok parlak görmüyorum. Her şeyin iyi olmasını umut ediyorum.

SULTAN MORGİL (47) İŞLETMECİ: Üç şey için yaşıyoruz.  Namus, şeref, gurur. Bayrağımız  bizim her şeyimiz. Yüz alırız bir veririz. Ülkemizde ekonomik kriz mevcut. Bu ülke çok şey gördü. Her inişin bir çıkışı var. Bütün dünyaya Türk’ün gücünü göstereceğiz. Allah bu ülkeye zeval vermesin.

SELÇUK DİNÇAY (48) MAĞAZACI: Afrin Operasyonu olmasaydı da olurdu. Ama oldu artık, yapacak bir şey yok. Devletimiz kendi bünyesindeki güvenliği ve hassasiyeti daha iyi sağlayabilirdi. Oralara kadar gitmemize gerek olmadığını düşünüyorum. Gittik, bunun dönüşü yok. Vatandaşlar da ‘savaş yayılacak’ diye tereddütler var. Sektör içerisinde de küçük esnaf artık bitmek üzere. Devlet büyüklerimizin konuşmasından herkes memnun gibi gözüküyor ama hayatın gerçekleri var. İnsanlar geçimini zor sağlıyor.

ÖMER GERENTE (32) ESNAF: Afrin Harekatı’nı destekliyorum. Teröristleri temizliyoruz. Türkiye bu işte de başarılı olacak. Devletimin her zaman arkasındayım. Cumhurbaşkanımız iyi bir final yaptı. Başarılı olmasını temenni ediyorum. Ülkenin durumunu da çok iyi buluyorum. Ekonomimiz de çok iyi.

BİLGE KOCAEL (20) PASTACI: Afrin Harekatı’na olumlu bakıyorum. Başından beri destekliyorum. Bugün askerimiz orada olmasaydı, yarın bir gün tam tersi bir durum olabilirdi. Teröristlerin amacı belli. Hayali bir devlet kurmuşlar. Öyle bir devlet yok. Kabul etmiyoruz. Ülkemizin geleceğini iyi görüyorum. Bu zamana kadar böyle bir harekat yapmaktan çekindik ya da engel oldular. Ama şimdi durumun değişiğini görüyorum. Daha güçlüyüz.

 HABER: GİZEM ÇELİK

 

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x