Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

ZEYTİNDALI HAREKATI BEKA MESELEMİZ

 

Türk Ocakları Pendik Şube Başkanı Ahmet Kara: Türk askeri Afrin’de sözde müttefikimiz  ABD’nin silah ve maddi yardımlarla desteklediği ve ülkemizin bölünmez bütünlüğüne apaçık tehdit oluşturan PKK, YPG, PYD gibi terörist unsurlara kaşı bir hareket içindedir

Türk Ocakları Pendik Şube Başkanı Ahmet Kara, Türk askerinin Afrin’de sürdürdüğü Zeytindalı Harekatı ile ilgili olarak gazetemize bir değerlendirme yaptı.

Kara, değerlendirmesinde; “Ordumuzun bu harekatı, Türkiye’ye yönelen bir tehdidi bertaraf etmek üzere başlatılmış bir harekattır. Nihayetinde de bu mesele Türkiye’nin beka meselesidir. Herkesçe malum olduğu üzere, sözde müttefikimiz ABD; PKK, PYD, YPG gibi terörist unsurlara silah ve maddi destek vererek, Suriye’de sınırımıza yaslanmış yapay bir devlet kurma girişiminde bulunmuştur. Bu girişimin gerçekleşmesinin ardından; söz konusu yapının, Türkiye’nin sınırları içerisine yönelik olarak da genişletilmesi planlanmaktadır.

Bu oluşuma Türkiye’nin seyirci kalmasını kimse bekleyemez. Zeytindalı Harekatı ile işte böyle bir musibetin, hain hesapların önüne geçilmiştir” dedi.

Kara, değerlendirmesinin devamında ” Bizim bu noktada en büyük silahımız, haklılığımızdır. Türkiye’nin mücadelesi teröristlere karşı verilen bir mücadeledir ve Zeytindalı Harekatı’nda sivillerin zarar görmemesi için azami hassasiyet de gösterilmektedir.  Türkiye bu durumu gerek iç kamuoyuna,  gerekse dünya kamuoyuna en doğru şekilde aktarmayı, güçlü bir diplomasi yürütmeyi de başarmalıdır.

Afrin’de can siper hane  mücadele veren Mehmetçiğimizin Allah yar ve yardımcısı olsun” sözlerine yer verdi.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x