Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

ZEYNEP ŞEN’DEN BOŞNAK KIYAFETLERİ DEFİLESİ

Defilede podyuma çıkan 25 manken 80 ayrı geleneksel kıyafetinin sunumunu yaptı

İlçemizden yetişen seçkin moda tasarımcılarından biri olan Zeynep Şen’in ‘Geçmişten Günümüze Kumaşa Hayal Veren Dokunuşlar’ başlıklı defilesi geçtiğimiz Pazar günü Pendik Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Yoğun ilgi gören ve salonunun dolu olduğu defileye Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin onur konuğu olarak katıldı. Programda mini bir konuşma da yapan Cin’e Sanatçı Zeynep Şen tarafından bir şükran plaketi takdim edildi.

Bosna Sancak Derneği Halk Oyunları ekibinin folklor gösterisi ile başlayan ve ardından geleneksel Boşnak kıyafetlerinin tanıtıldığı defilede, 80 ayrı kostüm 25 manken tarafından podyumda davetlilerin beğenisine sunuldu.

Her biri bir sanat eseri niteliğindeki kıyafetler ve onların sunumunu yapan genç mankenler, defileyi izleyenler tarafından büyük beğeni alarak alkışlandılar.

Defiledeki tüm kıyafetlerin tasarımı ve dikimini yapan Moda Tasarımcısı Zeynep Şen, program sonrası gazetemize yaptığı açıklamada “Gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı tüm Pendikli hemşerilerime ve bize kültür merkezini tahsis eden Belediye Başkanı Ahmet Cin’e teşekkür ediyorum. Kıyafetlerimizi,  beğenenler için satışa da sunmuş bulunuyoruz. Arzu edenler için özel siparişler de alıyoruz” sözlerine yer verdi.

Zeynep Şen iletişim: 0553 186 14 06

KİMDİR

Aslen Yugoslavya göçmeni olan Zeynep Şen, 1982 Pendik doğumludur ve halen ailesi ile birlikte şehir merkezinde ikamet etmektedir.

Sabiha Gökçen Kız Meslek Lisesi Hazır Giyim Bölümü mezunu olan Şen, yaklaşık 2 yıldan bu yana Boşnak kıyafetlerinin tasarımını ve dikimini gerçekleştirmektedir.

Evli ve 2 kız çocuk annesi olan Zeynep Şen tasarladığı ve hayat verdiği kıyafetlerle ilçemizin önde gelen moda tasarımcıları arasında yer almaktadır.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x