Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

ZAM DEĞİL İNDİRİM YAPTI

Pendik Belediyesi, nikahtan iskana tüm hizmetleri için 2019 yılı boyunca uygulayacağı ücret tarifelerine zam yapmama kararı aldı. Buna göre müdürlükler sundukları hizmetlere 2018 ücretleriyle devam edecek. Spor tesislerinin üyelik ücretlerinde de gelecek yıl için artış yapılmadığı gibi onun yerine indirim uygulanacak.

Pendik Belediyesi 2019 yılı ücret tarifesi, Meclis’te görüşülerek kabul edildi. Müdürlüklerin çeşitli hizmetler karşılığında uyguladığı ücret tarifelerinde vatandaşların bütçesi düşünülerek herhangi bir artışa gidilmedi. Buna göre aralarında nikah, iskan harcı, pankart ve afiş asma, sergi ve konferans salonları kullanımı, konteynır bedeli, moloz kaldırma gibi verilen tüm hizmetlerden alınan ücretlere gelecek yıl için zam yapılmayacak. 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek tarifeye göre müdürlükler bu hizmetlere 2018 ücret tarifesiyle devam edecek.

Spor tesislerinde 2019 indirimli olacak

Her yıl binlerce Pendiklinin yüzmeden fitnesse kadar pek çok spor branşında faydalandığı spor tesislerinin üyelik ücretlerinde de 2019 yılı için zam yapmayan Pendik Belediyesi, onun yerine indirim kararı aldı. Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, önümüzdeki yıl spor tesislerinde aylık, 3 aylık, 6 aylık olmak üzere normal üyelik ve indirimli üyeliklerde çeşitli oranlarda indirimli ücret tarifesi uygulayacak. Böylece her yaştan vatandaşın spor yapması teşvik edilecek.

İşte indirimli ücretler

1 Ocak 2019 tarihi itibarıyla spor tesislerindeki tüm branşlarda geçerli olacak indirimli tarifeye göre yüzmede 2018’de 60 lira olan 1 aylık normal üyelik 50 TL, 3 aylık üyelik 180 TL’den 140 TL’ye, 6 aylık üyelik ise 300 TL’den 260 TL’ye indirildi. Fitness ve pilates üyelik ücretlerinde ise; 1 aylık normal üyelik 50 TL’den 40 TL’ye, 3 aylık normal üyelik 150 TL’den 110 TL’ye, 6 aylık normal üyelik de 250 TL’den 220 TL’ye indirildi.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x