Eğitim Haber Girişi : 20 Eylül 2023 11:58

YKS ek tercih sonuçları açıklandı mı 2023, ne zaman açıklanacak?

YKS ek tercih sonuçları açıklandı mı 2023, ne zaman açıklanacak?

12-17 Eylül tarihleri arasında tamamlanan üniversite ek tercih işlemlerinin sona ermesiyle birlikte ÖSYM‘den gelecek olan sonuç açıklaması merak ediliyor. Öğrenciler, üniversitelerin kalan boş kontenjanlarına göre bölümlere yerleştirilecek. Peki, 2023 YKS ek tercih sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?

YKS EK TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YKS ek tercih sonuçları için tarih araştırması sürüyor. YKS ek yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversite kayıt işlemleri eylül ayının son günlerinde yapılacak.
Buna göre; YKS ek tercih sonuçlarının 30 Eylül tarihinden önce açıklanması bekleniyor.

YKS ek tercih sonuçları 2023: YKS ek tercih sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? Gözler ÖSYM sonuç ekranında - 3

YKS EK TERCİH İŞLEMLERİ SONA ERDİ

Üniversite kayıt süresi içinde kayıt yaptırmayanlar ya da boş kalan kontenjanlar için 2023-YKS sonuçlarına göre başlayan ek yerleştirme tercih süreci 17 Eylül’de sona erdi.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM), internet sitesinde yer alan duyuruya göre, adaylar, 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ek yerleştirme için tercihlerini, bugünden itibaren TC kimlik numaraları ve şifreleriyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden veya ÖSYM aday işlemleri mobil uygulamasından bireysel olarak yapacak.

YKS ek tercih sonuçları 2023: YKS ek tercih sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? Gözler ÖSYM sonuç ekranında - 4

YKS EK TERCİH SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

Adaylar, 2023 YKS ek yerleştirme sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir.

YKS EK TERCİH SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN