Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Yıl Sonu Sergileri Başladı

Yıl Sonu Sergileri başladı

Pendik Sanat Akademisi Yıl Sonu Sergileri; Ebru, Minyatür, Tezhip ve Hüsn-i Hat-Kat’ı Sergisi ile başladı. Sergide Pendik Belediyesi kursiyerleri büyük emeklerle ürettikleri en nadide eserleri sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Kaymakam Hülya Kaya ve MHP İlçe Başkanı Yalçın Çolak’ın da katıldığı yıl sonu sergisi açılışında konuşan Belediye Başkanı Ahmet Cin: “Çok güzel ve zevkli bir uğraş. Çok güzel eserler var. Hocalarımız, kursiyerlerin çok yetenekli olduğunu söyledi. Eserlerde de bunu görebiliyoruz.” diyerek hocalar ve kursiyerleri tebrik etti.

“Replikla Köşesi” büyük ilgi gördü

Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde bu ay sonuna kadar sürecek sergide “Replika Köşesi” hazırlandı. Osmanlı dönemindeki sancak, seccade, miğfer, hançer gibi emanetler orijinallerine sadık kalınarak kursiyerler tarafından yorumlanmış ve tezhip sanatıyla süslenmiş eserlerin yer aldığı köşe, ziyaretçilerin büyük ilgisini çekti. Tezhip ihtisas sınıfı öğrencilerinin birer eser ile katkıda bulundukları köşede sanatçı Hülya Dönmez’e ait Sultan 1. Ahmed Tuğrasıyer alıyor.

Bir sonraki yıl sonu sergisi haziranda yapılacak

Ebru, Minyatür, Tezhip ve Hüsn-i Hat-Kat’ı Sergisi 31 Mayıs’ta sona erecek. Bu serginin ardından yıl sonu sergileri çini, seramik, ahşap oyma ve sedef kakma ile devam edecek. Sergi için 3 Haziran’da açılış töreni düzenlenecek.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x