Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

YIL SONU GÖSTERİLERİ BÜYÜK ALKIŞ ALDI

Pendik Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nde eğitim gören öğrenciler, AKM’de düzenlenen programla karnelerini aldı. Karne töreni öncesi öğrenciler, hazırladıkları halk oyunları, dans ve müzik gösterileriyle izleyenlere “Biz kocaman bir aileyiz” mesajı verdi

Takı tasarımdan halk oyunları 14 farklı branşta bir yıl boyunca eğitim alan Pendik Engelsiz Yaşam Merkezi öğrencileri, Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen programla karnelerini aldı. Pendik Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nde eğitim gören ortopedik, görme ve zihinsel engelli öğrenciler karne töreni öncesi yıl sonu gösterilerini gerçekleştirdi. Halk oyunları, dans, müzik, semazen ve işaret dili gösterileriyle büyük alkış alan öğrenciler, bir kez daha imkan verildiğinde neler yapabileceklerini izleyenlere göstermiş oldu. Özellikle semazen gösterisi izleyenlerin manevi duygularını derinden etkiledi.

Program kapsamında fuaye alanında düzenlenen sergide ise takı tasarımdan oyuncaklara farklı sanatlara dair el emeği ürünler sergilendi. Sergiye vatandaşların ilgisi büyük oldu.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x