Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

YEŞİL GEDELEK ABİDİN ÇAKAR TURŞULARI 2.ŞUBESİNİ AÇTI

Gıda maddelerinde de en fazla rağbet gören ürünlerden biri de geleneksel yiyeceklerimizden turşu oldu. Turşu satışları özellikle pandemi döneminde tavan yapmış bulunuyor.

Pendik Çarşı’da Değerli Sokak ( Çarşı Cami karşı sokağı) adresinde hizmet vermekte olan Yeşil Gedelek Abidin Çakar Turşuları; yoğun talep sonrasında, Batı Mahallesi Akasya Sokak No:12/1 adresinde (Oscar Sineması karşısı) 2.şubesini açtı.

Koronavirüs son dönemlerde daha da yaygınlaşarak insan hayatını tehdit ediyor. Virüs özellikle güçsüz bünyelerde etkili. Bünyeyi güçlendiren bir besin maddesi olması ise turşunun sofralarda öncelikli olarak tercih edilmesine neden oluyor ve sıkça tüketiliyor.

Kaliteli bir turşu, dalından taze toplanmış sebze ve meyvelerden elde ediliyor. Bu besinler de içlerinde antioksidan maddeler bulunduruyor. Taze ürünlerden elde edilen turşuların içerisindeki bu maddeler, bünyeyi serbest radikallere karşı koruyor, hücre yenilenmesine katkıda bulunuyor.

Bağışıklığı güçlendirmesinin yanı sıra turşu, doğal antibiyotik deposu, antioksidan kaynağı, probiyotik bir lezzet, mide bulantısı ile savaşır, soğuk algınlığına karşı koruyor, bağışıklığı güçlendiriyor, kan şekerini dengeliyor, kansere karşı koruyucu, metabolizmayı hızlandırıyor, zayıflatıyor, kabızlığa karşı etkili, kalp damar hastalıklarına karşı koruyor.

Yeşil Gedelek Abidin Çakar Turşuları A’dan Z’ye tüm meyve ve sebzelerden turşu çeşitlerinin katkısız, ilaç kullanmaksızın, doğal halleriyle üretilerek satışa sunulduğu bir nokta.

Lahana, salatalık, biber, acı biber, patlıcan dolma, lahana dolması, kırmızı biber dolması, erik, karnıbahar, brokoli, sarımsak, badem, bamya, acur, domates, kelek, pancar, fasulye, havuç, kırmızı lahana, jalapeno, pezik turşusu çeşitlerden başlıcaları.

İşletmede kahvaltılıklar, şalgam suyu, organik sirke, boza, tarhana, zeytin çeşitleri, özel zeytin yağı ve yaprak çeşitlerini bulmak da mümkün.

Yeşil Gedelek Abidin Çakar Turşuları’nın hizmete soktuğu yeni şubesi Batı Mahallesi Akasya Sokak No:12/1 (Oscar Sineması karşısı) adresinde.

İletişim: 0541 887 78 28

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x