Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Yerel Basından İBB’ye Sitem: Reklam ve Tanıtım Bütçesinde Biz Niye Yokuz!

İBB’nin 945 milyon liralık reklam ve tanıtım bütçesinden yerel basına pay yok.

Gazeteci ve CHP İstanbul Milletvekili Enes Berberoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yerel basın mensupları ile bir araya geldi.  Buluşmada yerel basın sektörünün sorunları, beklentileri ve talepleri konuşuldu.

Yerel gazeteciler, Millet İttifakı yönetimindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yerel basını adeta yok saydığını ifade ederek eleştirilerini dile getirdi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun göreve geldiği günden bugüne kent genelindeki yerel basın kuruluşları ya da  temsilcileriyle hiçbir şekilde bir araya gelmediğini kaydeden gazeteciler, eleştiri konusu olan 945 milyon liralık 2022 yılı reklam ve tanıtım bütçesinden geçtiğimiz yıllarda yerel basına tek bir kuruş dahi ayrılmadığını söylediler.

“İBB’NİN MİLYONLARCA LİRALIK REKLAM VE TANITIM BÜTÇESİ KİMLERE VERİLİYOR?”

Gazeteci Kenan Baylan; “CHP’nin geçtiğimiz aylarda Marmaris’ten başlatmış olduğu yerel basın çalıştaylarını mesleğimiz adına çok önemli buluyoruz.

Dileğimiz bu çalıştayların İstanbul’da da Anadolu ve Avrupa yakalarında olmak üzere en az 2 ayrı yerde gerçekleşmesi” dedi.

İBB’nin yerel basına ilgisiz kaldığını ve hak ettiği değeri vermediğini kaydeden Baylan, milyonlarca liralık reklam ve tanıtım bütçesinden yerel basına kaç kuruş pay ayrıldığının sorgulanması gerektiğinin altını çizdi.

Baylan, “Toplumsal kutuplaşmanın da etkisiyle ulusal medya karpuz gibi ortadan ikiye ayrılmışken; ne yandaş ne de candaş olmamak için direnen yerel basın ne yazık ki kimseye yaranamıyor” dedi.

Kaynak: www.kartalgazetesi.com

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x