Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

YAZICI GENÇLERE REHBER OLUYOR

Başkan Yazıcı Her Mahallede Gençlerle Buluşuyor

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla’da her kesimle ortak akıl buluşmalarını sürdürüyor. Tuzla’da her yaş grubundaki bireylerin fikrini dikkate alan Başkan Yazıcı ‘Başkan Mahalleli Gençlerle Buluşuyor’ isimli söyleşilerde de gençlerle bir araya geliyor.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, gençlerin merak ettiği sorulara bilgi ve tecrübeleriyle cevap vererek onların fikrini aldı.

Yazıcı, gençlerle buluşmasında insani değerler ve teknolojik gelişmeler konularına vurgu yaptı. İnsani değerler çerçevesi içinde bilim ve teknolojiyi de değerlendiren Başkan Yazıcı, “İnsanı yapan değerleri yitirirseniz yaptığınız hiçbir şeyin artık bir önemi kalmıyor. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ demiş ecdadımız. Şeyh Edebali insanı yaşatmaktan bahsetmiş. Bizim medeniyetimiz bize insana değer vermeyi öğretmiş, kategorize etmeden kul hakkından bahsetmiş. Medeniyetimizin köklerini iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Nereden geliyoruz? Nereye gidiyoruz? Bunu kestiremezsek hiçbir rüzgâr bize yardım etmez. Olumsuzluklar olabilir ama bütün olumsuzluklara rağmen geleceğimizi geçmişteki tecrübelerimizle beraber çizmek zorundayız” ifadesini kullandı.

Teknolojinin Hızına Ayak Uydurmalıyız

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, ülke ve millet olarak bilim ve teknolojiden anlayan, bunu en iyi şekilde kullanan bir nesle ihtiyacımız olduğunu söyledi. Bu ihtiyacı çocuklar ve gençlerin karşılayacağına inandığını belirten Başkan Yazıcı, “Yeni meslek grupları çıkıyor ve ihtiyaçlara göre yeni üretim alanları oluşuyor. Mesela Tuzla’da biyoteknoloji üssü yapılıyor. Moleküler biyoloji konusunda gelişmiş 160 firmayla çok moleküler düzeyde çalışan milyarlarca dolarlık ürün üretebilecek yerler açılıyor. Artık bilgisayar okuryazarlığına ek sosyal medya okuryazarlığına geçtik. Sistematik, yerinde, bilgiyi en doğru şekilde alan ve kullanan bir nesle, bir topluma ihtiyacımız var” diye konuştu.

 Başkan Yazıcı, Gençlere Özgüven Aşılıyor

Gençlerin siyasete atılma konularındaki sorularını da yanıtlayan ve gençlere siyasete atılma, sosyal hayatın içinde aktif yer alma çağrısında bulunan Başkan Yazıcı, “Cemil Meriç, ‘Siyaset sanatların sanatı’ der. Bizde siyaset insanlara hizmeti esas alır ve hizmet esaslıdır. Siyaseti mutlaka öğrenin, siyaseti insanlara hizmet etmek sanatı olarak düşünün. Bilgi, beceri ve kabiliyetiniz varsa biri sizi mutlaka bulur. Sosyal ilişkileriniz iyiyse, güçlüyse, güzel bir çevreniz varsa mutlaka siyasette olmalısınız. Kendinize, bilgi ve becerinize, tecrübenize güvenin. Bilgi güçtür. Bilginize güvendiğiniz sürece güçlüsünüzdür” şeklinde konuştu.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, ‘Başkan Mahalleli Gençler İle Buluşuyor’ programlarında gençlerin sorularını yanıtlıyor, ağabey-kardeş yakınlığında samimi bir ortam oluşuyor.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x