Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

YAZARLAR ‘BÜYÜK HASAT’ PANELİNDE BULUŞTU

Pendik Yazı ve Şiir Atölyesi 10. yıldönüm münasebetiyle ‘Büyük Hasat’ adlı bir panel düzenledi. Panelde konuşan Şair ve Yazar Ali Ural: “Atölyedeki yazarlarımızın çok sayıda kitabı çıktı. İnanın, bu kitapların hiçbiri ‘hevesli yazar kitabı’ değil. Hepsi edebiyata layık eserler” dedi

Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘Büyük Hasat’ adlı panel öncesinde atölyede 10 yıl boyunca yapılan çalışmalar sunum eşliğinde konuklara gösterildi. Moderatörlüğünü Ali Ural’ın yaptığı panele, atölyede büyük emekleri olan Bünyamin Demirci, Naime Erkovan, Kamil Remzi Cin ve Şafak Çelik konuşmacı olarak katıldı. Yazarlar, kendi atölye maceralarını anlatarak yazar olmak isteyenlere tecrübelerini aktardı. Program sonunda ise 4 yazarın kitapları konuklara hediye edildi.

Ali Ural: “Edebiyata layık eserler çıkardık”

Panelde konuşan Yazı Şiir Atölyesi Sorumlusu Şair ve Yazar Ali Ural, atölyedeki yazarların edebiyat dünyasını şekillendirebilecek nitelikte olduğunu söyledi. Pendik Belediyesinin desteğiyle 10 yılda güzel işler ortaya koyduklarını belirten Ali Ural, bu süre zarfında yazarların eserlerinin ciddiye alınacak kalitede olduğu ifade ederek; “Atölyemizdeki yazarların edebiyatın geleceğini şekillendireceğini inanıyorum. Yazarlarımızın çok sayıda kitabı çıktı. İnanın, bu kitapların hiçbiri ‘hevesli yazar kitabı’ değil. Hepsi edebiyata layık eserler” dedi.

Bugüne kadar 23 kitap okuyucuyla buluştu

Atölyede her hafta sonu Ali Ural önderliğinde yazar adaylarına eğitim veriliyor. Eğitimleri başarıyla sürdüren yazarlar yeteneklerini tecrübeleriyle birleştirerek kitapla buluşturuyor. Şimdiye kadar atölyede eğitim alan yazarların 23 kitabı okuyucuyla buluştu. Ücretsiz olarak verilen Yazı Şiir Atölyesi hakkında ayrıntılı bilgi Pendik Belediyesi’nin 444 81 80 nolu Çağrı Merkezi numarasından alınabiliyor.

 

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x