Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

YAŞLILARA SICAK DOST ELİ

Pendik Esenyalı’da bulunan Özel Koşuyolu Yaşlı Bakım Evi, yaşlı misafirlerine 24 saat doktor ve sağlık personeli desteği vererek, sosyal, kültürel ve gıdasal ihtiyaçlarını karşılayarak onlara mutlu bir yuva imkanı sunuyor.

Pendik Esenyalı’da bulunan Özel Koşuyolu Yaşlı Bakım Evi, 24 saat doktor ve sağlık personeli desteği ve profesyonel bakım hizmetiyle yaşlılara adeta yuva olmakta. Bakım evinde; Alzheimer hastalığı, Parkinson hastalığı, demans, kanser, hipertansiyon, kalp hastalıkları, diyabet, uyum sorunları ve psikolojik rahatsızlıkları olan yaşlılara özel hizmet uygulanmakta. Yaşlıların bakımı, son derece titiz bir şekilde yapılmakta. Günlük olarak; tansiyon, şeker, nabız, ateş ve kilo takipleri kontrol edilmekte.  Kısmen ya da tamamen yatağa bağımlı, felçli, kalça ve kemik kırığı olan, ameliyat sonrası bakıma ihtiyaç duyan hastalar için de yoğun bakım ünitesi mevcut. Ayrıca, yaşlıların misafirleri cafe ve teras bölümünde ağırlanabilmekte.

 

Bu bakım evi ‘Yeni Bir Hayat’ sunuyor

Bakım evinde; yaşlılara, terapi ve sosyal destek amaçlı aktivelerin olduğunu belirten Kurucu Müdür Elena Okutan; “Huzur evimiz yaşlılara keyif ve eğlence dolu bir sosyal ortam yaratırken,  yaşam kalitesini artıran diğer faaliyetleri ile de yeni bir hayat alternatifi sunuyor. Yaşlılarımızı sosyal ilişkiler kurdukları partilere, özel gün kutlamaları, gezilere, müzik ve dans akşamları, film gösterimleri, piknik, el sanatları ve resim çalışmaları gibi motivasyon yükseltmek amacıyla yapılan faaliyetlere katılmalarını sağlıyoruz. Bu tür çalışmalar yaşlılarımızın hayata bağlılığını ve mutluluğunu arttırıyor. Kaliteli ve huzurlu bir ortamda bulunmak isteyen yaşlılarımızı huzur evimize bekliyoruz” dedi.

 

Yemekler özel diyetisyenden

 Bakım evinde sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeği verilmekte. Yaşlıların istekleri doğrultusunda, her öğünde en az üç çeşit menü hazırlanmakta. Yemekler özel diyetisyen gözetiminde sağlık durumları dikkate alınarak hazırlanmakta. Ayrıca; kendi başına yiyemeyecek durumdakilerin yemeği, bakım evi görevlileri tarafından verilmekte.

Adres: Ahmet Yesevi Mahallesi, Aydınlı Cad. No:10

Telefon: (0216) 473 82 12

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x