Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

YARIYIL TATİLİNDE ÇOCUKLARI BEKLİYOR

Tüm öğrencilerin dört gözle beklediği yarıyıl tatili, Pendik’te dolu dolu geçecek. Tatil boyunca hem Bilim Merkezi hem de 5 noktadaki Aile Çocuk Eğitim merkezleri uzay yolculuğundan ebru sanatına, motorlu arabadan gemi yapımına pek çok ücretsiz etkinlikle  çocukları bekliyor. 

Pendik Belediyesi, çocukların 15 günlük tatillerini en iyi şekilde değerlendirebilmeleri amacıyla onları bilimin eğlenceli dünyasıyla buluşturacak çeşitli programlar  hazırladı.  Çocuklara hoşça zaman geçirtecek çalışmalar, Sülüntepe Mahallesi Şehit Burhan Öner Spor Kompleksi bünyesinde hizmet veren Bilim Merkezi ve bu yıl içinde robotik ve deneysel atölyelerin kurulduğu Aile Çocuk Eğitim merkezlerinde gerçekleşecek.

Bilim Merkezinde Yarıyıl Etkinlikleri

2017-18 Eğitim – Öğretim yılında açılan ve üç ayda 10 binden fazla öğrencinin gezdiği Pendik Belediyesi Bilim Merkezi, yarıyıl tatilinde de kapılarını öğrencilere açıyor.  22 Ocak – 1 Şubat tarihleri arasında hafta için her gün Uzaya Yolculuk, Keşif Küresi, LED Işık, Origami, Elektronik Devre ve Lehim gibi çeşitli atölye gösterileri yapılacak.  Etkinliklerin yanı sıra 50 çeşit düzenek ve deneysel ekipmanın bulunduğu merkez, çocuklara gezdiriliyor. 6 – 14 yaş arası yapılan etkinlikler için belediyenin WEB sitesinden online kayıt yaptırılabiliyor. Atölye etkinlikleri kontenjanla sınırlı olurken geziler için kontenjan sınırı bulunmuyor. Bilim Merkezi yarıyıl tatili boyunca tüm çocuklara hizmet veriyor olacak. Cumartesi ve pazar günleri ise ziyarete kapalı olacak.

 

AÇEM’lerde kendi oyuncağını yap

Tatil boyunca 5 noktadaki Pendik Belediyesi Aile Çocuk Eğitim Merkezleri’nde, ebrudan bilim deneyine, motorlu arabadan gemi yapımına onlarca deney ve etkinlik düzenlenecek.    22 Ocak -2 Şubat arasında Fevzi Çakmak, Kavakpınar, Ahmet Yesevi, Kurtköy ve Velibaba’daki AÇEM atölyelerinde elektrikli araba, atlı karınca, hırsız alarmı, sokak lambası, tekne ve helikopter gibi pek çok şey yapılacak.  Yaptıkları oyuncaklar da çocuklara hediye edilecek. 7 – 10 yaş arası ilkokul öğrencilerine yönelik bu ücretsiz etkinliklere katılım için kayıt yaptırmak gerekiyor. Ön kayıtlar,   pendik.bel.tr veya ailemicin hersey.com sitesinden online gerçekleşiyor.

 

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x