Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Yarıda Kalan Spor Kompleksini Pendik Belediyesi Tamamlayacak

Pendik Belediyesi, daha önceki yıllarda bağışçı tarafından yapımına başlanılan ancak inşası yarıda kalan Ahmet Yesevi Spor Kompleksinin tamamlanması için sürdürdüğü girişimlerde sona yaklaştı. Öte yandan Gençlik ve Spor Bakanlığıyla sürdürülen görüşmeler sonucu Ahmet Yesevi Mahallesi’ne 2. bir spor kompleksi daha kazandırılacak.

Ahmet Yesevi Mahallesi Ergenekon İlkokulu yanında bağışçı tarafından yapımına başlanılan ancak inşası yarıda kalan spor kompleksinin Pendik Belediyesine devri konusunda Milli Eğitim Bakanlığıyla anlaşmaya varıldı. Taraflar arasında imzalanması öngörülen protokol taslağı aralık ayındaki görüşmelerde belediye meclisince kabul edildi. İnşası yarıda kalan kompleksin tamamlanması için hazırlanan protokol, önümüzdeki günlerde Pendik Belediyesi ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanacak. Bir yandan da ihale hazırlıkları süren kompleksin kısa süre içerisinde yeniden inşasına başlanması öngörülüyor.

İkinci spor kompleksi geliyor

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında sürdürülen görüşmeler sonucu Ahmet Yesevi Mahallesi’ne ikinci spor kompleksi kazandırılacak. Başkan Şahin, bir süredir bakanlıkla sürdürdüğü görüşmelerin ardından spor kompleksinin yapımını Gençlik ve Spor Bakanlığının yatırım programına aldırma başarısı gösterdi. Amine Hatun Camii arkasında Milli Emlak Müdürlüğüne ait arsanın tahsis edilmesine yönelik çalışmalar ise sürüyor. Tahsis işlemlerinin tamamlanmasının ardından kompleksin inşasına başlanacak

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x