Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

VİZYON PROJELER REVİZE EDİLEBİLİR

Belediye Başkanı Ahmet Cin, seçimden önce 30’a yakın vizyon proje açıklamıştı. Bu projelerin gerçekleşebilmesi için büyükşehir belediyesi ve ilgi bakanlıkların desteği şarttı. Tekrarlanacak olan Büyükşehir Belediye Başkanlık seçimlerinde Binali Yıldırım kazanamazsa projeler revize edilebilecek

31 MART’TA yapılan yerel seçimlerde belediye başkanı seçilen Ahmet Cin, seçim öncesi toplam 133 proje açıklamıştı.

“Pendik’in gelecek 50 yılını planladık” sözleriyle lanse edilen bu projelerden 30’a yakını ise dev bütçeler gerektiren projelerdi.

Bu vizyon projeler için gerekli görüşmeler yapılarak, Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Binali Yıldırım ve ilgili bakanlıkların da desteği alınmıştı.

Fakat İstanbul genelinde seçim sonucu AK Parti’nin beklediği şekilde sonuçlanmadı. Ahmet Cin Pendik’te kazanmış olsa da, Binali Yıldırım’ın büyükşehirde seçimi kazanıp kazanamayacağı henüz belli değil. Yıldırım’ın kazanamaması halinde ‘Vizyon projelerin durumu ne olacak?’ sorusunu akıllara getirmişti.

Bu sorunun cevabı geçtiğimiz günlerde verildi.

Yerel basın mensuplarını makamında kabul eden Belediye Başkanı Ahmet Cin, konuyla ilgili olarak kendisine yöneltilen bir soru üzerine şu açıklamayı yaptı:

“Vizyon projelerimizi seçim öncesinde de açıkladığımız gibi, büyükşehir belediyesi ve ilgili bakanlıkların desteğini de alarak gerçekleştirmeyi planlamıştık.

Büyükşehir belediyesi için YSK’ya yapılan itirazların sonucunda seçim tekrarlanıyor. Şimdi sonucu bekleyeceğiz. AK Parti MHP İttifakı’nın Adayı Binali Bey kazanırsa sorun yok. Aksi durumda bazı projelerimiz için ilgili bakanlıklardan destek alacağız, bazılarını da revize edebileceğiz”

Ahmet Cin’in vizyon projeleri arasında: Uluslararası Pendik Teknoloji Üssü, Uluslararası Fuar Alanı, Uluslar arası Kongre Merkezi, Türk – Japon Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Kültür Sanat Vadisi, Pendik Spor Köyü, Millet Bahçesi, Pendik Sağlık Teknokent, Sahil Seyir Terası, E-5 Araç Altgeçidi, Nostaljik Ulaşım Hattı, Pendik Şehir Müzesi, Masal Parkı, Pendik Gelecek Merkezi gibi projeler yer alıyordu.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x