Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

VİTRİNDE İKİ İSİM  

 

Belediye başkanlığı yarışı, AK Parti’den Ahmet Cin ve CHP’den Mehmet Salih Usta arasında geçecek. Mevcut diğer adayların ise prestij mücadelesi vermeleri bekleniliyor.

 AHMET Mİ MEHMET Mİ

 Adayların netleşmesi ile birlikte ilçedeki seçim çalışmaları da yoğunlaştı. Başkan adayları arasında Vatan Partisi’nden Mehmet Akkaya, Saadet Partisi’nden …. de yer alıyorlar.

Seçilme şansı az olan bu isimler, yarışın içinde partilerinin oylarını artırmak ve prestij için yer alıyorlar.

Seçimin iki iddialısı, AK Parti Adayı Ahmet Cin ve CHP Adayı Mehmet Salih Usta.

TANIDIK BİLDİK İSİMLER

Her iki aday da uzun yıllar Pendik’te ikamet etmiş, iş ve siyaset yapmış, sosyal yaşamda rol almış, kamuoyu tarafından tanınan, bilinen isimler.

Ahmet Cin, Pendik Sanayici ve İşadamları Derneği’nin kurucu başkanı. Bu sıfatla, Türk – İslam dünyasında birçok topluluğa sosyal ve ekonomik yardım ulaştırdı.

Erol Kaya döneminde teknik başkan yardımcısı olarak görev yaptı. Aday olmadan önce de, uzun süre AK Parti il başkan yardımcılığı makamında bulunan Cin, son derece teşkilatçı, siyaseten tecrübe sahibi bir isim.

Mehmet Salih Usta da, işadamı ve eğitimci kimliği, sivil toplum örgütleriyle, spor kulüpleri ile yakın bağlar kurması, hayırseverliği ile ön plana çıkmakta. Pendik Belediyesi’nde bir dönem meclis üyesi olarak da görev yapan Usta, başkanlık yarışında daha önce de aday gösterilerek, her defasında partisinin oyunu fazlasıyla yükseltmiş usta bir siyasetçi.

 ÇANTADA KEKLİK YOK!

Önümüzdeki dönem Pendik’i yönetmeye talip bu iki aday da oldukça iddialı.

Ama çantada keklik durumu yok!

Pendik ilçesinin AK Parti’nin kalelerinden biri sayılması; partinin halen iktidarda bulunması, MHP ile kurulan ittifak; ilk bakışta Ahmet Cin’in avantaj hanelerinde yer alıyor.

Mehmet Salih Usta ise İYİ Parti ile kurulan ittifak, her görüşten insana ulaşabilmesi ve kişisel performansı dolayısı ile ciddi bir rakip.

Diğer taraftan; istikrar, beka meselesi, hizmette devamlılık, ekonomik kriz, değişim, meclis adaylarının özellikleri, beklenmedik gelişmeler gibi birçok farklı kavramın da, seçim sonuçlarını etkilemesi söz konusu.

CENTİLMENCE BAŞLADI

Şu an için belirgin olarak ön plana çıkan ve aynen sürmesini temenni ettiğimiz şey ise, tarafların yarışta centilmence mücadele ediyor olmaları.

 

 

 

Bildir
1 Yorum
Eskiler
Yeniler En çok oylananlar
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
Pendikiçinbiryorum
3 yıl önce

Öncelikle CHP-İYİPARTİ Pendik ilçesinde ittifak yapmıyor. Haberinizde yanlış bilgi paylaşımında bulunmuşsunuz.
İP ittifaka yanaşmasına rağmen CHP Belediye Başkan Adayı Mehmet Salih Usta da bu durumda ittifak olması gerektiğini ve ittifaktan yana olduğunu söylemesine rağmen. CHP Pendik ilçe Başkanının İttifaka yanaşmaması CHP ilçe Bşk İYİPARTİ için Meclis üyeliklerinde yer vermeden CHP’yi desteklemesini talep etmiş ve kendince bir matematik yapıp seçimi kazanacağını söylüyor. İp olmadan sağ seçmenin oylarını alamayacak olan CHP ilçe bşk durumun farkında ama deyil gibi yapıyor. Çünkü amaçları Mehmet Salih Usta’ya belediyeyi kazandırmak değil, amacı Meclis’e kendi başına fazla kişi sokmak kısacası İYİPARTİ ile yapacağı ittifakta listesinin yarısına CHP yerine İYİPARTİ adayları olacağından CHP’lilerin meclisteki sayısı az olacağı ve genel seçimlerde Milletvekili ADAYI olmayı planlayan CHP ilçe Başkanı Arkasındaki güç azalacak. KISACASI KENDİ MENFAAT VE ÇIKARLARI İÇİN İTTİFAK’A KARŞI GELİP BİR OYUN KURULMUŞ. BUDA BİZİM İŞİMİZE GELİR. Bu arada Salı- Çarşamba günü İYİ PARTİ PENDİK belediye Başkan adayını açıklayacakmış. İsmi söylemiyorum duyunca CHP şok olacağa benziyor. Seçim bence bizim ile Chp arasında geçmeyecek Biz(AKPARTİ)/MHP – İYİ PARTİ /SAADET /ismiaçıklacakkişi – CHP Arasında geçecek.

1
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x