Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

VELİBABA 2. BÖLGE İMAR UYGULAMASI RESMİ ASKIDA

Pendik Belediyesi’nin imar uygulama çalışmaları, bir mahallenin daha yüzünü güldürecek. Velibaba  Mahallesi’nde 2.150 hak sahibini tapu sahibi yapacak imar uygulama çalışması, İBB onayından geçti. İmar uygulama haritaları, 22 Aralık tarihinden itibaren 1 ay süreyle resmi askıya çıkarıldı.

Uzun yıllardan beri imar sorunu bulunan Velibaba 2. Bölge yakında tapuya kavuşuyor. Pendik Belediyesi’nin 119 hektarlık alanda yürüttüğü imar uygulama çalışmaları tamamlandı.  306 adet kadastral parselde işlemin yapıldığı imar uygulaması, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kontrol ve onayından geçti.  Kentsel dönüşüm modeli esas alınarak hazırlanan imar uygulama haritaları, 22 Aralık-22 Ocak tarihleri arası yani 1 ay süreyle resmi askıya çıkarıldı. Hak sahipleri Pendik Belediyesi Merkez Bina 3. Kat Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nde  veya Velibaba Mahalle Muhtarlığı’nda Askı Paftasını görebilecek. Askı sürecinde talebi veya itirazı olan vatandaşlar dilekçeyle başvuru yapabilecek, uygun olduğuna karar verilen taleplerde düzeltme işlemleri uygulanacak. 

 2 bin 150 hak sahibine tapu 

3194 Sayılı İmar Kanunu’nun 18. Maddesi çerçevesinde yapılan imar uygulamasının resmi askı işlemleri tamamlandıktan sonra imar uygulama dosyası tescil ve tapulama işlemlerinin yapılabilmesi için önce Pendik Kadastro Müdürlüğü’ne ve sonrasında Tapu Müdürlüğü’ne gönderilecek. İşlemlerin tamamlanmasının ardından bölgenin  imar tapuları, Pendik Belediyesi tarafından hak sahiplerine verilecek.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x