Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

VATAN’IN GÜNDEMİ EKONOMİK KRİZ

 

Vatan Partisi Pendik İlçe Teşkilatı, Aydınlık Gazetesi ve Ulusal Kanal işbirliği ile 30 Eylül Pazar günü Yunus Emre Kültür Merkezi’nde ‘Ekonomik Krize Karşı Çözüm Önerileri’ başlıklı bir panel gerçekleştirildi.

Yoğun ilgi gösterilen panelde Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Eski Ekonomi Bakanı Ufuk Söylemez, Görev Vakfı Başkanı Prof. Mustafa Pamukoglu , ODTÜ Öğretim Üyesi Ekonomist Prof. Ercan Enç konuşmacı olarak yer aldılar.

Konuşmacılardan Prof. Dr. Ercan Enç, Türkiye’nin krizle karşı karşıya gelmesinin sebeplerinin mevcut iktidardan kaynaklanmadığını, kısa süreli çözüm üretmenin krize engel olamayacağını belirterek, “Kalıcı çözüm için köklü bir sistem değişikliği şart” dedi.

Eski Ekonomi Bakanı Ufuk Söylemez ise konuşmasında, “İhale vurgunlarıyla ülkeyi yönetmeye kalkanlar Türkiye’yi çıkmaza sürüklemişlerdir.

Mevcut hükümet Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm kazanımlarını bir bir satarak ülkeyi üretim politikasından uzaklaştırmış, ithalata bağımlı hale getirmiştir. Mecliste ana muhalefet yapan partiler neden sessiz kalmaktadırlar? Neden Türkiye genelinde bir eylem düzenlemiyorlar? Bu gidişe daha ne kadar sessiz kalınacak?

Türkiye bir an evvel üretimi destekleyen karma ekonomi modeline geçiş yapmalıdır. Mevcut sistem ile krizin önlenmesi olası görülmüyor” sözlerine yer verdi.

Panelde son konuşmacı olarak söz alan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek de, “Çare üretim ekonomisidir. İşçimizle esnaflarımızla çürümeye terk edilen makinelerimizi tekrar tamir edip üretim ekonomisini yeniden inşa edeceğiz. Ekonomik krizin sorumlusunu aramakla zaman kaybedemeyiz. Türkiye’yi yeniden ayağa kaldırıp ihracat yapan üreten modern bir ülke haline dönüştüreceğiz. Türkiye’nin önünde karanlıklar yok. Türkiye bir fırsat dönemine girmiştir. Zorluklara işaret ediliyor. Doğrudur, zorluklar vardır, çetin dönemin içindeyiz ama bu koşullardan büyük çözümlerle, büyük kararlılıklarla çıkacağız” dedi.

Panel katılımcıların gündemle ilgili sorularının cevaplandırıldığı, görüş ve önerilerinin alındığı bölüm ile devam ettirilerek sonlandırıldı.

İlçe Başkanı Mevlüt Usta gazetemize yaptığı değerlendirmede, “Vatan Partisi, Genel Başkanımız Sayın Perinçek dahil,  nitelikli kadrosu ve üyeleriyle ülkemizin tüm meselelerine duyarlı, çözümcü, anahtar rol üstlenmiş bir partidir. Cumhuriyetimizin ve ulusumuzun bağımsızlığının, bekasının teminatıdır.  İlçe teşkilatı olarak biz de bu çerçevede üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirebilmek için fedakarca çalışıyoruz. İlçemizde düzenlenen bu panele katılarak bizlere destek veren tüm vatandaşlarımıza da teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x