Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

VATAN PARTİSİ’NDEN NÖBETÇİ ANNELERE DESTEK

Vatan Partisi Pendik Öncü Kadın Başkanı Mualla Küçük, çocuklarını PKK teröründen kurtarmak için, 20 gündür Diyarbakır HDP Binası önünde nöbette olan anaları desteklemek üzere bir basın açıklaması yaptı.

Açıklamada şu sözlere yer verildi:

“Diyarbakır’dan yükselen anaların isyanına Vatan Partisi Öncü Kadınları olarak, bütün gücümüzle destek olmak bu çığlığın, yurdumuzun her yanından duyulmasını, desteklenmesini sağlamak İçin buradayız. Buradayız çünkü, ABD’nin uşaklığını yapan, PKK maşasının çocuklarımızın, hayallerini, geleceklerini çalmalarına müsaade etmeyeceğiz.

Vatan Partisi Öncü Kadınlar olarak, bu haklı mücadelede Diyarbakırlı anaların, babaların yanındayız.

Bu dava Türküyle, Kürdüyle birleşerek verilecek bir mücadeledir. Türk de biziz, Kürt de biziz, hepimiz Türk Milletiyiz.

Diyarbakırlı analar bir meşale yaktılar. Bu isyan, bu haykırış, dalga dalga tüm Türkiye’ye yayılmalıdır.

Değerli Pendikliler,

HDP’li belediyeler, PKK terör örgütüne her yönden de destek veriyor. HDP  çocuklarımızın dağa gönderilmesine aracılık ediyor.

HDP’ye Türkiye bütçesinden, milyonlarca lira veriliyor. Bu paralar, PKK’ya aktarılıyor. Ve Mehmetçiğimize kurşun olarak geri dönüyor.

ABD, PKK’ya binlerce tır silah, mühimmat ve eğitim veriyor. ABD, PKK terör

Örgütünü kullanarak, Suriye ve Türkiye’yi bölmek istiyor. ABD, tüm Batı Asya’yı kan gölüne çevirmek istiyor. PKK, tüm Türkiye’de ormanlarımızı yakıyor. Daha bir kaç gün önce, Aydos’ta ve Göçbeyli Köyü’nde ormanları yakan PKKlılar, suç üstü yakalandılar. PKK, çocuklarımızı dağa kaçırıyor, çocuk, yaşlı kadın erkek demeden katliamlar yapıyor. PKK’nın yasal uzantısı, suç örgütü olan HDP kapatılmalıdır.

Bu gidişe dur demek için, Diyarbakır’dan yükselen, analarımızın çığlığına destek vermek hepimizin görevidir. ABD’nin, bu oyununu birleşerek, dayanışma içinde mücadele ederek bozabiliriz.

Çocuklarını terör örgütü PKK’nın elinden kurtarmaya çalışan Diyarbakırlı analar bu oyunun bilincine varmışlardır. “Başlarım sizin Kürdistan davanıza, sizin çocuklarınız en iyi okullarda okuyor, en iyi yerlerde yaşıyor, bizim çocuklarımız ya dağda, ya da mezarda” diyerek isyan ediyor. Kürt babalar, “Kandili dağda aramayın, işte Kandil, HDP BİNASINDADIR” diye çığlık atıyor. İsyan ediyor.

Sayın Pendikliler, Vatan Partisi  Öncü Kadınlar olarak, sizlerin de bu çığlığa

Destek olmanızı istiyoruz. Tüm siyasi partileri, kadın örgütlerini, sivil toplum kuruluşlarını, aydınları, sanatçıları, yazar ve çizerleri bu eyleme destek olmaya çağırıyoruz.

Hepinizi saygıyla selamlıyoruz”

Bildir
1 Yorum
Eskiler
Yeniler En çok oylananlar
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
Seyfettin Küçük
2 yıl önce

Vatan Partisi Öncü Kadınlarının basın açıklamasına yer veren ,Gerçek Pendik gazetesini tebrik ediyorum.Teşekkür ediyorum.

1
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x