Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

VATAN PARTİSİ KÖYLERDE DE ÇALIŞIYOR

Vatan Partisi Pendik İlçe Başkanlığı, 1. Bölge milletvekili adayları Osman Erbil, Tüzin Tüfekçi ve Himmet Kırık’ın katılımıyla Pendik’te bulunan Göçbeyli ve Ballıca köylerini ziyaret etti.

Vatan Partisi milletvekili adayları ilk olarak Göçbeyli Köyünü ziyaret edip Kahve toplantısında vatandaşların sorularını yanıtladı.

“MAZOTU 2 LİRADAN SATACAĞIZ”

Türkiye’nin ekonomik sorunlarına karşı Vatan Partisi’nin çözümlerini aktaran Milletvekili Adayı Osman Erbil: “4 konuda köylümüzün yüzünü güldürecek projemiz var. Birincisi, İran’da mazot 26 kuruş. İran ile dostluğumuzu geliştirerek, İran mazotunu 2 liradan köylümüze vereceğiz. İkincisi, tarıma konan kotaları tamamen kaldıracağız. Pancar ve tütün ekimi serbestleşecek. Üçüncüsü, Gümrük Birliği anlaşmasını yırtıp atacağız. Böylece dışarıdan gelen ucuz ürünlere karşı kendi üreticimizi koruyacağız, rekabet edebilir duruma getireceğiz. Dördüncüsü, çiftçinin emeğini çalan aracılara karşı üretim ve tüketim kooperatiflerini her yere kuracağız. 1 liraya sattığınız ürün şehir pazarına gelirken 5 lira olmayacak. Tüm bunlar için planlı ve karma bir ekonomiye geçiş yapacağız.”  dedi.

Göçbeyli Köyü ziyareti ardından Vatan Partisi heyeti Ballıca Köyüne giderek buradaki vatandaşlarla da sohbet etti.

“TÜRKİYE’DE TERÖR SORUNUNU BİTİRECEĞİZ”

Türkiye’nin terörle mücadelesi hakkında yapılması gereken politikaları aktaran Milletvekili Adayı Tüzin Tüfekçi :

“Türkiye bugün topyekun ABD’nin bizzat eğitip, donattığı PKK ile mücadele etmektedir. Bu kapsamda terörle mücadele konusunda ordumuzun tamamen arkasında durup, cephe gerisini sağlam tutmamız gerekmektedir. Terörü bitirebilmemiz için dış cephede komşu ülkelerle işbirliğine gitmemiz kesinlikle şarttır. Türkiye, Suriye, İran ve Irak’la yapacağımız işbirliği ile terör sorununu kısa sürede çözeceğiz. İç cephede de terörle mücadeleyi sekteye uğratmayacağız. HDP bugün terör örgütünün siyasi uzantısıdır. Bunun gereğini yaparak HDP’nin kapatılması için girişimlere başvuracağız. Medyada yansıtılan şekilde ‘Kürt Sorunu’ diye bir sorun yoktur. Türk Milleti, Kürt’ü ile Türk’ü ile bugün terör sorununa karşı hep birlikte mücadele vermektedir.”dedi.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x