Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

VATAN PARTİSİ KADIN KOLLARI’NDAN MEHMETÇİĞE  DESTEK

Vatan Partisi Pendik İlçe Kadın Kolları, Pendik postanesinde  Afrin’deki askerlere  bere, boyunluk ve mektup gönderdi.

Vatan Partisi Pendik İlçe Kadın Kolları, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü’nde Afrin’deki askerlere mektup bere ve boyunluk gönderdi. Pendik postanesinde toplanan öncü kadınlar, bir basın açıklaması ile  Mehmetçiğe selam yolladı.

Etkinlikte konuşma yapan Vatan Partisi Pendik Öncü Kadın Başkanı Saliha Özen, “Kapitalizmin topluma dayattığı, her şeyin tüketilir olduğu bu sistemde, 8 Martlar da hediyelerin alınıp verildiği, kısmen ‘Sevgililer Günü’ gibi romantikleştirildiği bir tüketim biçimine dönüştürüldü. Çeşitli organizasyon firmalarının eğlenceler tertip ettiğini, kadınlarımızın da buna rağbet ettiğini görüyoruz. Bu da bu önemli günün de içinin boşaltılması ve anlamsızlaştırılması demektir.

Mehmetçik, Afrin’de, ABD’nin kara gücü PKK ve diğer terör örgütlerine karşı savaş vermektedir. Bu, herhangi bir operasyon değildir. İkinci Kurtuluş Savaşı’dır. Türk Kadınının yapması gereken Mehmetçik’le omuz omuza mücadele etmektir. Asker analarının şu an yaşadıkları gururu paylaşıyoruz. Çocukları bizim de çocuklarımızdır. Anneleri olarak askerlerimize mektuplar yazdık, boyunluklar ördük. Basın açıklamamız sonrası hep beraber bunları postaya vereceğiz. Onları mektuplarımızla, boyunluklarımızla bir nebze olsun ısıtabilirsek, yüreklerine dokunabilirsek ne mutlu bize. Son olarak; bu gün Afrin’deki cesur, öncü kadın subaylarımıza yürekten selam göndermek istiyoruz. Bugün en çok onların günüdür. Gönlümüz onlarladır. Şehit analarına ve ailelerine selam gönderiyoruz. Onları saygıyla selamlıyoruz.En önemlisi, Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah ve devrim arkadaşlarına saygılarımızı sunuyoruz. Her zaman yüreklerimizdeler.” sözlerine yer verdi.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x