Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

VATAN PARTİSİ ADAYLARI PENDİK’TE KONUŞTU

Vatan Partisi Pendik İlçe Teşkilatı 17 Mart Pazar günü Atatürk Kültür Merkezi’nde Büyükşehir Belediye Başkan Adayı M.İlker Yücel ve Pendik Belediye Başkan Adayı Mehmet Akkaya’nın konuşmacı olduğu bir program gerçekleştirdi

 Toplantıya Vatan Partisi İl Başkanı Cem Dikmen onur konuğu olduğu toplantıya; sivil toplum örgütü temsilcisi, mahalle muhtarları ve muhtar adaylarının yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Kürsüye önce Vatan Partisi İlçe Başkanı Mevlüt Usta çıktı. Usta yaptığı kısa konuşmada önümüzdeki seçimlerin Vatan Partisi’nin sıçrama yapacağı bir seçim olduğunu ifade ederek; “Tüm partililerimiz için seçimin son gününe kadar seferberlik ilan etmiş bulunuyoruz. Bu seçimler Türkiye’nin geleceğinde Vatan Partisi’nin başrol oyuncusu olacağını gösteren bir seçim olacaktır” dedi.

Daha sonra kürsüye çıkan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı M.İlker Yücel de yaklaşık 30 dakika süren konuşmasında özetle şu sözlere yer verdi: “AKP hükümeti izlemiş olduğu yanlış politikalar sonucunda Türkiye’yi bir çıkmaza doğru sürüklemiştir. Bu hükümetin mensupları gerek genelde, gerekse yerel yönetimlerde kişisel rant peşine düşmüşler ve halka hizmetten uzaklaşmışlardır. Dikkat ederseniz AKP’nin belediye başkan adayları ağırlıklı olarak müteahhitlerden oluşuyor. Niçin böyle? Çünkü bu sektörde rant var. Diğer partiler de AKP’den çok farklı değil. Zaten birbirleri arasında ittifaklar, milletvekili transferleri, o partiden istifa edip şu partiye geçenlere sıkça rastlıyoruz. Menfaat ilişkileri ön planda. Biz bunlara topluca beton partileri diyoruz.

Vatan Partisi bugüne kadar yanlışlıkların üzerine giden, iktidarı uyaran ve yönlendiren bir parti oldu. Ama bundan sonra biz ‘uyaran’ değil, ‘yöneten’ parti olacağız. Gerçek Atatürkçüleri, vatan severleri, çağdaş dünya görüşünü benimseyenleri Vatan Partisi’ni desteklemeye ve Türkiye’nin aydınlık geleceğinde rol almaya davet ediyorum” dedi.

Son konuşmacı Pendik Belediye Başkan Adayı Mehmet Akkaya ise Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde Vatan Partisi başkan adaylarının iddialı konumda olduğunu ifade ederek; “Biz rantçı belediyecilik anlayışına son vereceğiz. Eşe dosta, partililere ihale dağıtan ve mutlu bir azınlığın oluştuğu yapıyı kökünden söküp atacağız. Tüm ihalelerimiz halka açık ve şeffaf olacak. Belediye işçilerinin taşeronluk maskesi altında sömürülmesine de müsaade etmeyeceğiz. Önceliğimiz halkın yaşam kalitesini artıracak hizmetler olacak. Pendik için hazırlamış olduğumuz projelerin tamamı da bu anlayıştan beslenmekte” dedi.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x