Siyaset Haber Girişi : 30 Ocak 2024 15:18

Vatan Partisi Adayı Mevlüt Usta

Vatan Partisi Adayı Mevlüt Usta

Vatan Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı Mevlüt Usta olarak açıklandı. Usta bir dönem ilçe başkanlığı görevini yürütmüştü.

Usta, siyasi donanımı ve hitabetteki üstünlüğü ile bölgemizin dikkat çeken politikacıları arasında yer alıyor.MEVLÜT USTA KİMDİR?

1970 Ardahan Hanak doğumludur. Çalışma zorunluluğu nedeniyle yüksekokulu terk etmek zorunda kaldı.

1990 yılında Vatan Partisi'ne Kurtköy Temel Örgütü aracılığı ile katıldı. 1991'den Öncü Gençlik kuruluncaya kadar Kartal Gençlik Başkanlığı, İl Gençlik Koordinasyon Yönetim Kurulu’nda görev aldı. Öncü Gençlik’in kuruluşuna katıldı. Kartal Öncü Gençlik Başkanlığı ve Öncü Gençlik İl Yöneticiliğine 1998 yılına kadar devam etti.
1996'da Merkez Örgütlenme Bürosu kadrosu olarak İstanbul dışında görevlendirme, 1998 örgütlenme büro üyeliği ile devam etti.

Uzun yıllar yaptığı merkezi büro üyeliği yanında, Ardahan İl Başkanlığı, Bursa ve Kırklareli İl Sekreterliği görevlerinde bulundu.10 yıla yakın bir süre İstanbul İl Sekreterliği ve İl Saymanlığı gibi çeşitli görevler yürüttü. Bu görevlerin ardından 6 yıl Pendik İlçe Başkanlığı yaptı.

Daha sonra İstanbul 1. Bölge Örgütlenme başkanlığı yaptı. Vatan Partisi İl Başkan Yardımcılığı ve İşçi Sendika Marmara Başkanlığını yürütmektedir.

Ulusal Kanal'da 2 yıl boyunca belediye başkanlarının konuk olduğu "Belediye Meydanı" adlı programın yapımcılığını üslendi.

Evli ve bir kız babasıdır.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.