Gündem Haber Girişi : 18 Mart 2023 11:50

Ümraniye Belediyesi’nden “Bir Kitap Bir Mektup” kampanyası

Ümraniye Belediyesi’nden “Bir Kitap Bir Mektup” kampanyası

Kampanya ile Ümraniyeliler, sarsıntıdan etkilenenlerle hem mektup arkadaşı olacak, hem de kütüphaneye kitap takviyesinde bulunacak.

“Bir Kitap Bir Mektup” kampanyası ile deprem bölgesindeki afetzedelerin günlük hayata daha süratli adapte olabilmeleri ve kendilerini daha uygun hissetmeleri amaçlanıyor. Bu sayede bilhassa de çocukların yaşadığı travma durumundan çıkmaları hedefleniyor. Her yaş kümesine hitap edecek yayınların bulunacağı kütüphane içerisinde; edebi eserler, boyama kitapları, ders ve üniversite hazırlık kitapları yer alacak.

Ümraniye Belediye Lideri İsmet Yıldırım başlatılan kampanyayla ilgili yaptığı açıklamada, “Türkiye olarak büyük bir afet yaşadık. Şimdi de yaşadığımız bu zor günleri atlatmanın, birlik olmanın ve yaralarımızı bir an önce sarmanın gayretiyle gece gündüz demeden çalışıyoruz. Ayrıca kitaplar, çocuklarımızı da iyileştirecek. Afet sırasında ve sonrasında özellikle çocukları zihinsel ve fiziksel olarak güvende tutmak oldukça önemli.” tabirlerini kullandı.

Çocukların kendilerini yeterli hissetmesinin yolunun kitaplardan ve oyunlardan geçtiğini söyleyen Lider Yıldırım, “Yaşadıkları psikolojik travmanın etkilerini azaltabilmek, depremi yaşayan çocuklara destek olabilmek ise hepimizin en büyük arzusu. Siz de bir kitap alarak ve bir de mektup yazarak bu kampanyaya destek olabilirsiniz. Şimdiden Ümraniyeli komşularıma desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Hibya Haber Ajansı