Pendik Gazetesi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu’ndan Pendik Belediyesine ziyaret

Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattı İlk Ray Kaynak Töreni’ne katılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu daha sonra Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’le belediye binasında bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmeyi değerlendiren Başkan Ahmet Cin: “Pendik ilçemize hep beraber güzel projeler kazandırmış olacağız ”dedi.

Pendik’te ulaştırma alanında gerçekleşen projeler ve çalışmalar devam ederken geçtiğimiz gün Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattı için de ilk adımlar atıldı. Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattı İlk Ray Kaynak Töreni Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun katılımıyla gerçekleşti. AK Parti İstanbul Milletvekilleri, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin ve AK Parti Pendik İlçe Başkanı Ali Şirin’in de eşlik ettiği törende Bakan Karaismailoğlu: “Yıl sonuna kadar burayı hizmete açacağız. Sadece Sabiha Gökçen’i değil, bu aradaki 4 istasyonun bulunduğu mahalleleri de İstanbul’daki merkezlere bağlıyoruz.” dedi.

Ulaşım ve yeni aks konuları ele alındı

Bakan Karaismailoğlu, İlk Ray Kaynak Töreni’ne katıldıktan sonra Pendik Belediye binasını da ziyaret etti. Belediye Başkanı Ahmet Cin’le bir araya gelen Bakan Karaismailoğlu ulaşım yatırımları konusunda istişarede bulundu. İkili Pendik’ten geçerek Kadıköy’ü Sabiha Gökçen Havalimanı’na direkt bağlayacak hat projesi hakkında görüştü. Görüşme sonrasında Bakan Karaismailoğlu yaptığı basın açıklamasında “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak Pendik için yapılabilecek işlerin istişaresinde bulunduk.” dedi.

Altyapı ve ulaşım yatırımlarını vatandaşa kaliteli hizmet verme hususunda önemli bulduğunu belirten Belediye Başkanı Ahmet Cin ise konu hakkında şu ifadelerde bulundu: “Bazı projeleri daha önce görüşmüştük. Ulaştırma, yeni aksların oluşturulması, ulaşımın kolaylaştırılması, hizmet kalitenin artırılması ve yeşil alanların oluşturulması konularını ele aldık. Onları daha somut hale getirdik. Onun planlamasını yapmış durumdayız. Pendik ilçemize hep beraber güzel projeler kazandırmış olacağız.”

Beğen FAVORİ YORUM OKU
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x