Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Ulaştırma Bakanlığı’ndan 2 Dev Proje

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından iki dev proje daha yapıldı. İnşaatı biten Badal Tüneli ile Merzifon Meray Köprülü Kavşağı ile Bolu-Tokat güzergahında iyileştirmeler yapıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı iki dev projeyi hayata geçiriyor. Bolu-Çerkeş-Ilgaz-Tosya-Osmancık-Merzifon-Amasya-Tokat güzergâhındaki yol standartları iyileştiriliyor.

Badal Tüneli hakkında yorumda bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, çok önemli bir proje olduğunun altını çizerek,  “Amasya da bunlardan en önemlilerinden. Amasya’da devam eden çok önemli projelerimiz var. AK Parti hükümetleri döneminde Amasya’ya 5 milyarın üzerinde yatırım yaptık. Bu yatırımlar hiç bitmeyecek, devam edecek. Amacımız Amasyalılara, bütün milletimize hizmet etmek, onların yaşam konforunu, yaşam standardını yükseltmek.” diye konuştu.

Badal Tüneli ve Meray Köprülü Kavşağı projelerini bitiren Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bu iki proje ile trafik yoğunluğunu azaltacak, güzergah üzerinde hızlı, güvenli ve konforlu bir trafik akışı sağlayacak.

Badal Tüneli, kış aylarında karla mücadelenin güçleşmesi ve yağışlı havalarda vadi içinde kalan mevcut güzergahta meydana gelen buzlanmalar sebebiyle yaşanan kazaların önüne geçerek, trafikte can ve mal güvenliğinin sağlanmsına öncülük edecek. Badal Tüneli 368 milyon TL’ye mâl olurken, 4,5 kilometre uzunluğa sahip olacak. İki tüpe sahip tünelde sol tüp 921 metre sağ tüp 889 metre uzunluğa sahip olacak.

Badal Tüneli sağladığı zaman tasarrufu ile hazineye 4,95 milyon TL katkı sağlarken 677 bin 500 TL yakıt tasarrufu ve 265 ton karbondioksit gazının doğaya salınımını engelliyor. Badal Tüneli hizmete girdiğinde bir yılda 5,62 milyon TL tasarruf sağlayacak.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x