Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

UÇAMAYAN EBABİL KUŞU EMİN ELLERDE

Dünya Sokak Hayvanları Günü dolayısıyla Sahil Meydanı’nda stant kuran Pendik Belediyesi ve Orman Su İşleri Bakanlığı İstanbul Şubesi,  Pendiklilerin dikkatini, sokaklardaki minik dostlara çekti.  Vatandaşlar tarafından uçamaz halde bulunan bir Ebabil Kuşu da stantta koruma altına alındı.

Pendik Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü,  Orman ve Su İşleri Bakanlığı İstanbul 1.  Bölge Şube Müdürlüğü’yle birlikte stant kurarak Dünya Sokak Hayvanları Günü etkinliği düzenledi.  Sahil Meydanı’nda gün boyu süren etkinlikte sokak hayvanları için mama, beslenme ve su kapları, boyama kitapları, köpekler için frizbi gibi çeşitli hediyeler dağıtıldı. Ayrıca Pendik Belediyesi’nin sokak hayvanları için yaparak çeşitli noktalarda hizmete sunduğu kedi evleri, kuş evleri, otomatik su kapları ve geri dönüşümle çalışan beslenme ünitesi gibi çeşitli uygulamalar sergilendi. Büyükleri bilgilendiren, küçüklerin ise ilgisini çeken etkinlikte Pendik Belediyesi veterinerleri, sahipleri tarafından getirilen kedi ve köpekleri de kayıt altına alarak aşılarını yaptı.

Sokak Hayvanları Günü’nde uçamayan bir Ebabil Kuşu da vatandaşlar tarafından bulunarak Pendik Belediyesi stantına gerildi.  Kuran-ı Kerim’de de adı geçenEbabil Kuşu’nun herhangi bir yarasının bulunmadığı, ancak yere indiği için uçma zorluğu çektiği saptandı. Baharın müjdesi olarak da bilinen ve ilgi odağı olan Ebabil Kuşu, aynı yerde standı bulunan Orman ve Su İşleri Bakanlığı görevlilerine teslim edildi.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x