Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Sosyal Girişimciliği Destekleyen Kitap

Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, sosyal girişimcilerin bilgilerini arttırmak, insan kaynaklarının nitelikli hale getirilmesi ve çok yönlü düşünmelerinin geliştirilmesi adına ‘Sosyal Girişimcilik Öğretimi İçin Öğretmen Rehber Kitabı’ yayınladı.

Sosyal girişimciliğin desteklenmesi amacıyla Makedonya koordinatörlüğünde ‘Think Global, Entrepreneur Local’ projesi oluşturuldu. Projenin partner ülkeleri arasında Türkiye de yer alıyor.  Proje çıktısı olarak  ‘Sosyal Girişimcilik Öğretimi İçin Öğretmen Rehber Kitabı’ yayınlandı.

Kitapla ilgili açıklama yapan Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu; “Kitabın, sosyal girişimi artırma, sosyal etkiye ilişkin farkındalık oluşturma, aktif vatandaşlık hakkında bilgi edinme, belli konularda iş planı ve gelir modeli geliştirme, grup kurma, kamu kurumlarıyla stratejik ilişkiler geliştirme konusunda öğretmenlere rehber olacak” dedi.

Tuzla Milli Eğitim Müdürü Alireisoğlu, projeyle Türkiye’den ve dünyadan iyi sosyal girişim örneklerini içeren bilgilerin öğrencilere aktarılması ve çok yönlü düşünme becerilerinin geliştirilmesinin hedeflendiğini vurgulayarak projenin sosyal girişimcilerin yetişmesine imkân / katkı sunacağını öngördüklerini belirtti.

Türkçe-e kitap :https://online.flippingbook.com/view/1015295903/

İngilizce-e kitap:https://online.flippingbook.com/view/1015980348/

Bildir
1 Yorum
Eskiler
Yeniler En çok oylananlar
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
EROL YAZICI
11 ay önce

tebrikler

1
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x