Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

TUZLA BELEDİYE MECLİSİ’NDE YENİ DÖNEM

31 Mart 2019 yerel seçimlerinin ardından yenilen Tuzla Belediye Meclisi, ilk toplantısını Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın başkanlığında gerçekleştirdi. Tuzla Belediye Meclisi, ilk toplantısında meclis komisyonları görev dağılımını yaptı.

Tuzla Belediye Meclisi, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin ardından ilk toplantısını 9 Nisan 2019 Salı günü Tuzla Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirdi.

Seçim sonuçlarına göre Tuzla Belediye Meclisi’nin yeni döneminde 20 AK Partili, 2 MHP’li ve 15 CHP’li olmak üzere 37 Belediye Meclis Üyesi göreve seçildi.

Tüm belediye meclis üyelerinin katıldığı toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda meclisin en genç 2 üyesi AK Partili Barış Cin ve Seyit Ahmet Şahin, meclis organlarının seçimlerine kadar divan katibi üyeliği görevinde bulundu.

 

YAZICI: TUZLA HALKINA KARŞI YÜKÜMLÜLÜĞÜMÜZ VAR

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, yeni dönemin dünyaya ayak uyduran bir belediyecilik dönemi olacağına değindi. Tuzla Belediyesi Meclis Üyeleri’nin de bu sorumluluğu taşıdığını belirten Başkan Yazıcı, “Sizlere başarılar diliyorum. Tuzla halkı adına seçilmiş olan bütün arkadaşlarımızla hep birlikte inşallah Tuzla halkına en güzel hizmeti üretebilmek, değişen ve gelişen dünyada insanı merkeze koyan ve bunu sağlayan yerel yönetim anlayışıyla önemli bir görev üstlenmiş bulunmaktayız. Tuzla halkına karşı yükümlülüğümüz var. Belediye Meclisi, Encümen ve Belediye Başkanlığı olarak belirtilen yerel yönetim organlarında çok önemli bir görevi ve misyonu üstlenmiş bulunmaktasınız. Ben bu açıdan Tuzla halkı ve sizlerin adına güzel hizmetlerin yapılabilmesi ve güzel işlerin ortaya konulabilmesini Allah’tan diliyorum. Bu dönemde özellikle de yerel yönetimlerin gün geçtikçe artan değeri ve önemi açısından bakıldığında halkımıza rutin belediyecilik hizmetinin çok ötesinde çok önemli bir metropolde yaşamanın gerekliliğini ortaya koyacak hizmetleri sunacağız. Çağdaş yaşamın gerektirdiği gelişmiş teknolojiler de dahil olmak üzere bir çok konuda insanlarımızın ihtiyaçlarının dünya ile adaptasyonuna ayak uydurabilmek açısından hepimizin üzerine düşen çok önemli görevler var. Kurumsal, toplumsal ve kentsel gelişim açısından inşallah hep beraber güzel hizmetler yapmak nasip olur. Yeni meclisimizin Tuzlamız, İstanbul ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

MECLİS ÜYELERİ

AK PARTİ GRUBU: Güven Yiğit,  İbrahim Nazmi İş, Türel Ağyol, Ali Cihan Sevilmiş, Tülay Kalav, İskender Karakaya, Murat Kant, Hakan Yıldızcı, Tuncay Şenol, Barış Cin, Nurhan Erdem, Bahrem Kuruağaç, Cevdet Alemin, Seyit Ahmet Şahin, Köksal Yüzbaşıoğulları, Hüseyin Usta, Bilal Çalışıcı, Erkan Hancı, Ahmet Çabuk, Mahmut Kadder

MHP GRUBU: Volkan Beşiroğlu, Ferhat Altunkaynak

CHP GRUBU: Ülkü Sakalar, Düzgün Acar, Akın Gürkan, Yasemin Kazan, Barış Birtan Gündüz,  Kenan Albayrak , Halil Kütük,  Mustafa Sevim, Rıza Çalasın, Olgun Çelik, Serkan Tay, Hakan Tunçtürk, Fuat Sevim, Celal Candere, Selçuk Taşcı

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x