Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

TUZLA BELEDİYE BAŞKAN A. ADAYI KÖKSAL AYABAKAN GAZETEMİZİ ZİYARET ETTİ

Pendik Belediyesi’nde de uzun yıllar görev yapmış olan Köksal Ayabakan Tuzla Belediye başkan aday adaylığı için resmi müracaatını yapmış bulunuyor. Aday adaylığı çalışması ile ilgili süreçte birçok noktada ziyaretlerde bulunan Ayabakan’ın bu ziyaretlerinden biri de Pendik gazetesine oldu.

Yazı İşleri Müdürümüz Metin Yazıcı ile gündeme dair sohbet gerçekleştiren Ayabakan, “Dostlarımızla istişare etmek bize güç verir. İnşallah seçildiğimizde de hem kamu temsilcileri hem sivil toplum örgütleri, kanaat önderleri ve vatandaşlarımızla sürekli temas içerisinde olacağız” dedi.

Köksal Ayabakan’ın aday adaylığı müracaatında yaptığı konuşma şöyle:

“Sevgili Dostlar,

Tuzla Belediye Başkanlığı İçin Adaylık Müracaatında Bulunduk.

Bizleri Yalnız Bırakmayan, Arayıp Tebrik Eden, Gönlü Bizimle Olan Dostlarımıza ve Dava Kardeşlerimize Çok Teşekkür Eder, Adaylığımızın Milletimize, Tuzla’mıza, İstanbul’umuza ve Ülkemize Hayırlar Getirmesini Dilerim.

Kuruluşundan Bu Güne Kadar Ak Partimizin Her Kademesinde Görev Yapmış Tüm Emeği Geçen Kardeşlerime Saygı ve Şükranlarımı Sunarım.

Gönül Dostlarımızın Destek ve Duaları ile AK Davamızın Bir Neferi Olarak, Rabbim Çıkmış Olduğumuz Bu Yolu Hayırlara Vesile Eylesin İnşAllah.

Sevgili Kardeşlerim,

Köksal Ayabakan, Anadolu’nun Havası Sert, İnsanı Mert Dadaş’lar Diyarı Erzurum’un Şirin İlçesi İspir’den Gelip, Tuzla’da Büyümüş, Anadolu Kültürü ve Terbiyesiyle Yetişmiş, Sizlerden Biri.

Vatanına ve Bayrağına Aşık, İnsanına Sevdalı, Toprağına Vefalı, Tuzla’nın Yetiştirdiği Bir Evladınız ve Kardeşiniz.

İçmeler’de Misket Oynayan,

Marmados’ta Denize Giren,

Aydıntepe’de Bisiklet Süren,

Aydınlı Hacetdere’de Piknik Yapan,

Postane Sahilde Köfte Yiyen,

Yayla’nın Çamurlu Toprak Sahasında Top Oynayan, İçinizden Çıkmış, Sizlerden Biri, Kardeşiniz ve Bir Evladınızım.

Peygamber Övgüsüne Mazhar Olmuş Bu Aziz İstanbul’umuzun, Anadolu’dan Giriş ve Selamlama Kapısı, Baş Kenti ve Göz Bebeği Güzel İlçemize, Siz Değerli Tuzla’lı Hemşehrilerimin İrade ve Teveccühü ile, Hizmetkarınız Olmaya Talibiz.

 

Kıymetli Dava Arkadaşlarım, Aziz Kardeşlerim,

16 yıldır Ülkemize Bir Güneş Gibi Doğan, Ak Davamızın Lideri Cumhurbaşkanımız, Reisimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’ye Çağ Atlatan Dev Hizmetleriyle Destanlar Yazdı.

Bizler de Yapacağımız Güzel Hizmetlerle Tuzla’mızı, Ülkemizin Hizmet Zincirinin Güçlü Bir Halkası Yapmak Amacıyla Yola Çıktık.

Tuzla’mızı Gece Demeden, Gündüz Demeden, Bütün Gücümüzle Hep Birlikte Çalışıp, Yeniden Muhteşem Bir Zafer Kazanarak, Ak Davamızın Lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Hediye Etmeye Kararlıyız.

Liderimiz Erdoğan’ın Gösterdiği 2023 Hedeflerine Ulaşmak İçin, Tüm Gücümüzle Çalışarak Tuzla’mızda Ak Partinin Yeniden Büyük Zaferini Kazanmaya Hazırız.

Mazlumların Duası ve Umudu Devlet Başkanımız Sayın Erdoğan’ın Davasına Sahip Çıkmaya And İçtik.

Selam olsun, Davamıza Gönül ve Omuz Verenlere,

Helal Olsun Tuzla’mızda Ak Davanın Büyük Zaferini Yeniden Kazanarak, Reisimiz Erdoğan’a Gür Bir Seda ile “Aleykümselam” Diyenlere,

Vatanımıza, Bayrağımıza, Ezanımıza, Sancağımıza, Milletimize Tuzak Kuranlara Yazıklar Olsun..

Biz,

Dünde Buradaydık,

Bugün de Buradayız,

Yarın da Burada Olacağız.

Tuzla’ya Hizmet Vakti.

 

Esbaba Tevessül,

ALLAH’a Tevekkül Ediyoruz.

Hayırlısı Olsun İnşallah.

 

Mevla Görelim Neyler, Neylerse Güzel Eyler..

Sabret, Nasipse Kısmet Olur. İmtihan Cennet Olur..”

KİMDİR

1966 yılı ERZURUM, İSPİR doğumlu olan AYABAKAN, 1969 yılında İstanbul Tuzla’ya yerleşmiştir. Eğitimine; İçmeler 50. Yıl İlkokulunda başlamış, Tuzla 0rta Okulu ve Lisesini bitirdikten sonra, 19 Mayıs Üniversitesi Çorum M.Y.O. İnşaat Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İKTİSAT Fakültesinden mezun olmuştur. Askerlik hizmetini İzmir Narlıdere’de tamamlayan ve belediyecilik hayatına 1989 Yılında Sultanbeyli Belediyesi Fen İşleri Şefi olarak başlayan AYABAKAN, 1994 – 2009 yılları arasında Pendik Belediyesi’nde, Teknik Başkan Danışmanı, Fen İşleri Müdür Yardımcısı, Satınalma Müdürü, Zabıta Müdürü ve Başkan Danışmanı görevlerinde bulunmuştur. 2010 yılından itibaren halen Kocaeli Başiskele Belediyesi’nde Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Teknik, idari, kültürel ve sosyal belediyecilik hizmetlerinde, 26 yıllık deneyim ve tecrübesi bulunan AYABAKAN, yenilikçi, kararlı, özgüvenli, risk alabilen, aktif, sosyal ve kurumsal kimlik özelliklerine sahiptir.

Siyaset Akademisi, Dünya Yerel Yönetimler Akademisi ( WALD ), ingilizce, bilgisayar, 5393 Belediye Kanunu, 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu, 5018 sayılı Analitik Bütçe ve Muhasebe, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu, 3194 sayılı İmar Kanunu, Kamu İç Kontrol Sistemi, ( A ) tipi gürültü sertifikası, Amatör Denizci Yat Kaptanlığı, zaman yönetimi, halkla ilişkiler, sosyal psikoloji, stres yönetimi, hızlı okuma, anlama ve etkili konuşma, yönetim ve organizasyon, Amatör spor, teknik, idari ve mesleki mevzuat konularında eğitim sertifikaları bulunan AYABAKAN, orta seviyede İngilizce, Rusça ve Azerice bilmektedir.

AYABAKAN, SAVATE Federasyonu (Fransız Boksu) As Başkanlığı, Vu Şu Federasyonu Organizasyon Komitesi Üyeliği, Kickboks Federasyonu Milli ve Uluslararası Hakemliği yapmış, BEMBİRSEN, TEKDER, İSPADER, Kızılay Yönetim Kurulu Üyeliklerinde bulunmuş olup, Evli ve dört çocuk babasıdır.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x