Teknoloji Haber Girişi : 12 Nisan 2023 14:50

Turkcell Global Bilgi “Techno Camp” ile Teknoloji Mühendislerini arıyor

Turkcell Global Bilgi “Techno Camp” ile Teknoloji Mühendislerini arıyor

Türkiye’nin dijital müşteri tecrübesi merkezi Turkcell Küresel Bilgi, gençlerin mesleğine taraf veren eğitim ve gelişim programı Techno Camp’ı üçüncü sefer düzenliyor. 28 Mart’ta başlayan ve 23 Nisan’a kadar müracaata açık olan Techno Camp 2023, teknoloji alanında meslek yapmak isteyen genç mühendislere Turkcell Küresel Bilgi’de uzman durumlarında çalışma fırsatı sunuyor.

Zafer Çavdar: “Genç mühendisleri dala ‘Techno Camp’ ile kazandırıyoruz”

Programla ilgili açıklamada bulunan Turkcell Küresel Bilgi İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Zafer Çavdar; “Türkiye’nin dijital müşteri tecrübesi merkezi olarak müşterilerimize eşsiz bir dijital tecrübe sunarken, hizmetlerimizin ve dalımızın gelişimini de gözetiyoruz. Bu gaye doğrultusunda ülkemizdeki gençlerin dala iştirakini güçlendirmek, onları yeni teknolojilere hazırlamak ve kesime kazandırmak ismine meslek ve gelişim programımız ‘Techno Camp’ için hazırlanıyoruz. Klasik hale gelen programımıza her yıl artan ilgi; mühendislerle ortak vizyonlarımız olduğunu gösteriyor ve bu gayretimizin somut karşılığını görmek de bizi keyifli ediyor. Türkiye’nin yedi bölgesinden, teknoloji alanında meslek gayesi olan genç mühendisleri bu yıl da “Techno Camp’e bekliyoruz” dedi.

Türkiye’nin her yerinden iştirake açık online Techno Camp

Müracaatların ve eğitimin online platformda yapılacağı Techno Camp 2023 programına; üniversitelerin mühendislik fakülteleri yahut matematik, istatistik vb. teknik kısımlarında lisans son sınıf, yüksek lisans yahut doktora öğrencisi ya da yeni mezun ve/veya en fazla 2 yıl iş tecrübesine sahip adaylar başvurabiliyor. Temmuz’da başlayacak ve 2 ay sürecek eğitim kampı boyunca iştirakçiler, kapsamlı eğitim araçlarıyla alanında uzman eğitmenlerden; yazılım geliştirme, sistem & network, bilgi bilimi & iş tahlili alanlarında eğitim alacaklar. Türkiye’nin her bölgesinden iştirake açık programın müracaatları, http://bit.ly/3FXgJPq adresinden ferdi olarak yapılabilecek. Müracaat sayısı her yıl artan Techno Camp programına geçen yıl toplam 5 bin 213 müracaat yapılmış, yapılan değerlendirmeler sonucu kariyer/gelişim programından 60 genç mühendis faydalanmıştı.

Hibya Haber Ajansı