Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Türk Kadınlar Birliği Kadına Yönelik Şiddet Başlığında Bilgilendirme Yaptı

Türk Kadınlar Birliği Kadına Yönelik Şiddet

Başlığında Bilgilendirme Yaptı

Türk Kadınlar Birliği Pendik Şubesi tarafından 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddet İle Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü çerçevesinde bir farkındalık etkinliği gerçekleştirildi.

Marmara Çay Bahçesi’nde organize edilen, gündemle ve çalışmalarla ilgili bilgilendirmenin yapıldığı etkinliğe, Başkan Özen Öztanyel’in yanı sıra dernek yönetimi ve üyeler de katıldı.

İlçemizin köklü ve seçkin sivil toplum kuruluşlarından birisi olan TKB Pendik Şubesi, gerçekleştirmiş olduğu sosyal projelerle ülke genelinde de taktir gören bir dernek.

‘Aile içinde şiddetin önlenmesi’ başlığında proje içerisinde yer alan TKB Pendik Şubesi, 2015 yılından bu yana ilçemizdeki köyleri tarayarak; aralarında bir psikoloğunda bulunduğu ekiple bilgilendirme ve farkındalık oluşturma noktasında çalışmalarını sürdürüyor. Dernek bu çalışmaları ve gözlemlerini bir rapor haline getirerek de genel merkeze sunuyor.

Dernek Başkanı Özen Öztanyel gazetemize yaptığı değerlendirmede; ” Ülkemizde özellikle son yıllarda kadına karşı şiddet artan bir oranla sürüyor. Bir çok masum kadın hayatını kaybediyor. Bu noktada duyarsız olmak, olayları seyretmek  kabul edilemez. Biz dernek olarak konunun takipçisiyiz ve bu noktada kamu kurum ve kuruluşlarıyla entegre bir biçimde çalışmalarımızı sürdürmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x