Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

TURGAY KILIÇ: AMACIMIZ BAYRAĞI DAHA ÜST NOKTALARA TAŞIMAK

AK Parti Pendik Teşkilatın da ‘6 yıl’ boyunca ilçe başkanlığı görevini icra etmiş iş adamı Mimar Turgay KILIÇ, Mart 2019 ‘da yapılacak olan yerel seçimler için Ak Parti Pendik Belediye Başkan A. Adaylığı başvurusunda bulundu.

Ak Parti‘nin kurulduğu günden bugüne çeşitli görevlerde yer almış olan Mimar Turgay KILIÇ, teşkilatı ile yürüttüğü uyumlu ve dinamik çalışmalarıyla başkanlığı döneminde partisinin başarısını yukarılara taşımıştır.

“Makamlar gelip geçicidir. Asıl olan insanların duasını alabilmektir. Makamlar lütuf değil, bir imtihandan ibarettir ve bedeli de oldukça ağırdır. Bu hassasiyetler doğrultusunda hizmet edilmesi gerekmektedir” diyen Mimar Turgay Kılıç; kuruluşundan günümüze bir neferi olduğu Ak Parti’nin mevcut Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin ’in Pendik için çok önemli hizmetlere imza attığını, Belediye Başkanlığı ‘ nın bir hizmet yarışı olduğunu, kendisine nasip olması durumunda yapılan güzel hizmetlerin devamını sağlamak ve bayrağı daha üst noktalara taşımak amacında olduğunun altını çizdi.

Konuşma sonrasında başvurusunda kendine eşlik eden teşkilat mensupları ile birlikte kamera karşısına geçip ‘Birlik ve Beraberlik’ pozu veren KILIÇ, Belediye Başkan A. Adaylarının ve Belediye Meclis üyesi A. Adaylığı sürecinin PENDİK için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Turgay Kılıç Kimdir?

1972  Trabzon doğumlu Mimar Turgay Kılıç evli ve 3 çocuk babası olup, Pendik’te ikamet etmektedir. 1997 ‘de Yakın Doğu üniversitesi Mimarlık Fakültesinden mezun olmuştur. 1997 yılında Pendik’te kurduğu Mimarlık ve Mühendislik şirketi ile iş hayatını sürdürmektedir.

1998 – 2000 yılları arasında Fazilet Partisi kurucu ekibi ile siyasi hayatına başlayan KILIÇ; İlçe Başkan Yardımcılığı, Sosyal İşler Başkanlığı, Tanıtım Medya Başkanlığı gibi görevlerde bulunmuş “1999 Genel ve Yerel Seçimler” ‘inde SKM Başkan Yardımcılığı yapmıştır.

2001 – 2004 yıllarında AK Parti Pendik İlçe Başkanlığı kuruluşunda yer alarak, kurucu İlçe teşkilat başkanlığı görevinde bulunmuş, 2004-2009 İstanbul Büyükşehir ve Pendik Belediyesi Meclis üyesi olarak çeşitli komisyonlarda yer almıştır.

2006 – 2008 yıllarında yeniden İlçe yönetiminde görev alarak Pendik İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerini yerine getirmiştir.

2008 – 2014 kongrelerinde parti tabanı tarafından İLÇE BAŞKANI seçilen KILIÇ, 2 dönem Pendik AK Parti İlçe Başkanlığı yapmış ve bu süre içerisinde 2 Yerel Seçim, 1 Genel Seçim, 1 Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 1 Referandum seçimini AK Parti Ailesi, İlçe Yönetimi ve seçmenler ile birlikte başarılı bir şekilde tamamlamıştır.

2015 – 2017 yılları arasında İstanbul İl Başkanlığı Teşkilat Komisyonu ‘nda görev alan KILIÇ, Sancaktepe ve Tuzla ilçeleri sorumluluğunu yürütmüştür.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x