Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

TRAFİK TEK YÖNLÜ OLDU, KAVŞAKTAKİ YOĞUNLUK AZALDI

Velibaba mahallesinde yapılan tek yönlü trafik düzenlemesiyle Ankara Caddesi ile Mimar Sinan Caddesi kesişimindeki (Aytemiz Petrol Kavşağı) trafik yoğunluğunun önüne geçildi.

Pendik Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesiyle birlikte kent içindeki trafik yoğunluğunu azaltmaya yönelik yol açma, güzergah değişikliği gibi uygulamalara devam ediyor. Son olarak Velibaba mahallesi Ankara Caddesi ile Mimar Sinan Caddesi (Aytemiz Petrol Kavşağı) kesişiminde oluşan trafik yoğunluğuna karşı ‘tek yönlü’ çözüm bulundu. Buna göre İBB Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü kararıyla Ankara Caddesi,  Mimar Sinan Caddesi’nden Hukukçular Caddesi kesişimine kadar Pendik Köprüsü yönüne doğru tek yön oldu. Aynı şekilde Hukukçular Caddesi ve Mimar Sinan Caddesi’nin de Ankara Caddesi’ne kadar olan bölümü tek yönlü yapılarak trafik yoğunluğunun önüne geçildi.

Yeni tretuvarlar yapılıp asfalt döküldü

Tek yön uygulamasının yanında bölgede birçok üstyapı çalışması gerçekleştirildi. Bu kapsamda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığına bağlı ekipler, tek yönlü hale getirilen güzergahlara tretuvarlar inşa etti. Yine aynı çalışmalar kapsamında geometrik düzenlemeler ve asfaltlama çalışması da yapıldı.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x