Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

TOPALOĞLU’NDAN ZEYNEP İLBAY’A TAKDİR

Bosna Hersek Kocaeli Fahri Konsolosu Hasan Topaloğlu, Umuda Sarılanlar romanının yazarı Zeynep İlbay’ı makamında kabul ederek tebrik etti.

‘Umuda Sarılanlar’ romanı ile edebiyat dünyasına güçlü bir giriş yapan Pendikli Boşnak Yazar Zeynep İlbay’ın ilk ödülü de konsolosluk düzeyinde oldu.

Bosna Hersek Kocaeli Fahri Konsolosu Hasan Topaloğlu, Yazar Zeynep İlbay’ı makamında kabul ederek tebrik etti.

İlbay’a Saray Bosna’nın geleneksel kahve takımından oluşan bir set hediye eden Topaloğlu, 50 adette roman satın alarak destek verdi. Zeynep İlbay da imzalı bir romanını Hasan Topaloğlu’na takdim etti.

Topaloğlu; “ İlçemizden Boşnak bir kardeşimizin, yine Boşnakları konu alan güzel bir romanın altına imza atmış olması takdire şayandır. ‘Marifet iltifata tâbidir’ anlayışı ile kendisini ödüllendirmek istedim” dedi.

İlbay ise; “Fahri Konsolosumuz Sayın Hasan Topaloğlu’nun bu anlamlı jesti hem beni hem de tüm Boşnak camiasını mutlu etti. Kendisine çok teşekkür ediyorum” sözlerine yer verdi.

UMUDA SARILANLAR ROMANININ KONUSU

Zeynep İlbay ‘Umuda Sarılanlar’ romanında bizi 2.Dünya Savaşı’nın sona erdiği ve Tito’nun Federal Yugoslavya Cumhuriyeti’ni ilan ettiği 1945 yılının sonbaharına götürür.

Romanda sayfalar ilerledikçe, aynı topraklar üzerinde yıllarca bir arada olmuş topluluklar arasında baş gösteren sıkıntıları hissettirir.

Bu durum; roman kahramanı İbro’nun, ailesi ile İzmir’e, oradan Adapazarı’na ve nihayetinde İstanbul’a yolculuğuna sebep teşkil eder.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x