Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

TOPALOĞLU’NDAN İMAMOĞLU’NA TEPKİ

 

AK Parti İBB Meclis Üyesi Furkan Topaloğlu,  Büyükşehir Belediyesi’ne  ‘ihtiyaç fazlası’ gerekçesiyle işine son verilenlerin yerine, CHP ilçe örgütlerinin tavsiyesi ile eleman alımı gerçekleştirildiğini; Ekrem İmamoğlu’nun, seçim öncesi vaatlerinin tam tersine, siyasi ayrımcılık yaptığını belirtti.

 Pendik Belediye Meclisi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Furkan Topaloğlu, Ekrem İmamoğlu’nun  göreve başladığından bu yana siyasi bir tavırla personel kıyımı yaptığını; bu yüzden çok sayıda emekçinin mağdur olduğunu ifade etti.

Topaloğlu  gazetemize yaptığı değerlendirmede; ” Büyükşehir Belediyesi’nden bu güne kadar yaklaşık 10 bin kişi ‘ihtiyaç fazlası’ gerekçesiyle ya da sudan sebeplerle işten çıkarıldı. Fakat hemen akabinde yaklaşık 3 bin yeni eleman istihdam edildi. Buna devam da ediliyor.

İnsana sorarlar; madem ihtiyaç yoktu, neden yeni alımlar yapıyorsunuz?

Biz biliyoruz ki CHP ilçe örgütleri İBB’ye eleman sokmak için birbirleri ile yarışıyorlar.

Gerçek şu ki; “Her şey daha güzel olacak”, “Siyasi ayrımcılık yapmayacağız” vaatleri ile başkan seçilen Ekrem İmamoğlu; uygulama safhasında siyasi bir tavırla hareket etmekte ve sözlerinin tam aksini gerçekleştirmektedir. Bu anlayışı esefle kınıyorum” şeklinde konuştu.

Bildir
1 Yorum
Eskiler
Yeniler En çok oylananlar
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
Sabahat Kumru
1 yıl önce

Şu an acaba AKP li belediyeler kimleri alıyor kimleri kapısından içeri dahi sokmuyor. Yıllardır kadrolaştılar ve kendilerinden olmayanlara acımadılar. Hatta Saadet Partisi döneminde Pendik Belediye Başkanı seçilen Erol Kaya’nın ilk işi yüzlerce belediye çalışanını kapıya koyduğu gibi, bazılarını da istifa etsinler diye kadınları çöpçü yapıp sokakları süpürtmüşlerdi. Geçmişi bilmeden kimseyi suçlamayın . Ayrıca bu şekilde yazılıp çizilenlere de asla inanmıyorum ve tek taraflı haber diye bakıyorum.. Bu gibi haberler yazılmadan nedenlerinin araştırılması gerektiğini düşünüyorum.

1
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x