Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

TKB’den 8 Mart’ta Şiir, Müzik ve Folklorlu Anma Programı

Başkanlığını Özen Öztanyel’in yaptığı Türk Kadınlar Birliği Pendik Şubesi tarafından, Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla; şiir dinletisi, müzik ve folklor gösterisinden oluşan muhteşem bir etkinlik gerçekleştirildi.

Etkinliğe Türkiye’nin çeşitli illerinden ve İstanbul’un ilçelerinden dernek üyelerinin yanı sıra çok sayıda davetli de katılarak salonu doldurdu.

Türk Kadınlar Birliği üyeleri  anma programı öncesi sahildeki Atatürk anıtına çelenk bıraktılar.

Sonrasında Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlik Dernek Başkanı Özen Öztanyel’in günün anlam ve önemine dair konuşması ile başladı.

Yönetmenliğini Gazeteci – Yazar Metin Yazıcı’nın yaptığı, sunumunu Lale Engin’in üstlendiği şiir dinletisinde 11 okuyucu sahne alarak Türk edebiyatının önemli şairlerinin şiirlerini seslendirdiler.

Müzik dinletisi ile devam eden program PENFOLK Bayan Zeybek Ekibi’nin gösterisi ile son buldu.

DİNLETİDE YER ALAN ŞİİRLER:  

AYŞE ÜNAL – Bir Kadın Gittiğinde ( Bekir Coşkun), AYŞE ÖZCAN – Bağlanmayacaksın (Perihan Özcan), SERDAR ÖZALKAK – Her şey Basittir Dünyada  (Metin Yazıcı), ELİF KIRNAK – Telli Kavak  (Aydın Gün), RABİA HATUN BAYRAM – Kız Çocuğu (Nazım Hikmet Ran), ESLEM MELİKE SARAL –  Onun Oldun Mu Hiç?  (Metin Yazıcı), Mustafa Kemali Düşünüyorum (Ümit Yaşar Oğuzcan), DİLA ZEYNEP AKDENİZ – Umutlar (Metin Yazıcı), DENİZ GÜNEY SEVİMSAVUR – Seni Sevdim (Metin Yazıcı), YUNUS YAZICI –  Ben Sana Mecburum  (Atilla İlhan), MERT CAN YAZICI – Sevgilerde (Behçet Necatigil)

MÜZİK DİNLETİSİ:

Sanatçı Alya Öztanyel, Gitar Kerem Güney

FOLKLOR:

PENFOLK Bayan Zeybek Ekibi

Bildir
1 Yorum
Eskiler
Yeniler En çok oylananlar
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
Songül Yazıcı
2 ay önce

Çok güzel tebrikler 👏👏👏

1
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x