Hasan Saral

Tesla ilk Avrupa fabrikasını kapattı

Tesla ilk Avrupa fabrikasını kapattı
Tesla, Model S ve Model X’in Hollanda’nın Tilberg kentinde montajını çok yakın bir gelecekte durduracak. Ocak ayının sonunda arabalar yeniden tasarlandı; Amerika Birleşik Devletleri’ndeki üretim sürecini değiştiren ve bu arabaların Hollanda’da montajını artık mümkün kılmayan bir fenomen. Yeni Model S ve Model X’in dış tasarımındaki değişiklikler nispeten sınırlı olsa da; Ancak bunlarda kullanılan iç tasarım ve teknoloji önemli ölçüde değişti. Bu nedenle, Tilberg şehrinde elektrikli araçların montajı artık teknik olarak ve endüstriyel ölçekte mümkün olmayacak.
Yeniden tasarlanan Model S ve Model X otomobiller muhtemelen bu yıl Kasım ayında ilk kez Hollanda’da satışa sunulacak. Bu, mevcut nesil otomobillerin Tilberg City fabrikasına teslimatının yakında durdurulacağı anlamına geliyor. 2015 yılında Ilan Mask’in varlığıyla bu fabrika; Tesla & Hank Camp CEO’su; Hollanda Ekonomi Bakanı resmen göreve başladı.
Tilberg üretim hattı 2018’de açıkça yoğun bir döneme damgasını vurdu. Aynı zamanda Model S ve Model X, makul vergi maliyetleri nedeniyle sürücüler arasında oldukça popülerdi. Hollanda’da kayıtlı Model S ve Model X otomobil sayısı sırasıyla 5622 ve 2963’tür. Ardından "Tesla Vergisi" adı verilen bir terim ortaya çıktı. 2020 yılında tescil edilen Model S ve Model X araç sayısı 292 ve 299 adede ulaştı
#TEKNOLOJİ


Kaynak: https://www.pendikfotograflari.com/hsaral/post/45

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.