Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Temiz Pendik İçin Rekor Başarı

Pendik Belediyesinin 6 yıl önce başlattığı Yeraltı Çöp Konteyneri Uygulaması, Türkiye’de hiç bir ilçenin ulaşamadığı bir rekora imza attı. İlçe geneline yerleştirilen yeraltı çöp konteyneri sayısı 3 bine ulaşırken, 13 mahallede de klasik çöp toplama konteynerleri tamamen ortadan kalktı.

Temizlik, atık toplama ve geri dönüşüm konusunda Belediyenin yaptığı başarılı çalışmalar, Pendik’i Türkiye’de örnek bir ilçe haline getirdi. Çöplerin en sağlıklı şekilde toplanabilmesi için klasik metal çöp konteynerleri yerine Yer altı Çöp Konteyneri yerleştirmeye başlayan Pendik Belediyesi, bu konuda kolay kolay erişilemeyecek bir başarı sağladı. 6 yıldan beri devam eden uygulamayla Pendik geneline yerleştirilen Yer altı Çöp Kontyeneri sayısı 3 bine ulaştı.

13 mahallede artık klasik konteyner yok 

Ayrıca mahalleleri de tamamen bu sisteme geçirmek üzere devam eden çalışmalar kapsamında Çamçeşme, Çamlık, Güzelyalı, Esenler, Kaynarca, Esenyalı, Güllübağlar, Orhangazi, Harmandere, Kavakpınar, Şeyhli, Yenişehir’de artık klasik konteyner kalmadı.  Koku ve görüntü kirliliği oluşturmayan Yeraltı Çöp Konteyneri uygulaması, program dahilinde diğer mahallelerde de yaygınlaştıracak.

Yıllık 1.200 üretim kapasitesi

Pendik Belediyesinin bu başarısının arkasında Yer altı Çöp Konteynerini kendi üretmesinin büyük payı bulunuyor. Yaptığı ARGE çalışmalarıyla patentli Yeraltı Çöp Konteynerlerini kendi üreterek maliyetleri düşüren Pendik Belediyesi, yılda 1.200 üretim kapasitesi sayesinde mahalleleri hızla bu teknolojik sisteme geçirdi.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x