Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

TARİHİ OSMANLI KENTİ DOMANİÇ’İ RESMETTİLER

Kütahya Kültür ve Sanat Derneği (KÜSAD) sanatçılarına ait ‘Kuruluşun Beşiği Domaniç’ Sergisi, Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde açıldı. 26 ressamdan 70’e yakın eserin yer aldığı sergide Osmanlı Devleti’nin kurulduğu bölgelerden biri olan Domaniç resimlerle anlatılıyor

Kütahya Kültür ve Sanat Derneği’nin (KÜSAD) düzenlediği ‘Kuruluşun Beşiği Domaniç’ Sergisi, Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde açıldı. Derneğe bağlı 26 sanatçının katıldığı sergide Osmanlı Devleti’nin kurulduğu bölgelerden biri olan Domaniç’in köyleri ve toplum kültürü, resim ve çinilerle anlatılıyor. Serginin açılışında bir konuşma yapan Dernek Başkanı Bayram Yıldız, Pendik Belediyesine teşekkür ederek “KÜSAD olarak Pendik’e beşinci gelişimiz. Kütahya’mız kültür anlamında Pendik’e bütünleşmiş durumda. Bu durumdan çok memnunuz.” dedi.

Ne çobanlığı ne de ressamlığı bırakabiliyor

Kuruluşun Beşiği Domaniç Sergisi’nde 70’e yakın eser sergileniyor. Sergiye katılan sanatçılar arasında KÜSAD Üyesi Halil Kırkıl da yer alıyor. Resimleri kadar yaşam biçimiyle de dikkat çeken Kırkıl, Kütahya’da çobanlık yapıyor. “Ne çobanlığı ne de ressamlığı bırakabilirim.” diyen Halil Kırkıl, hiçbir eğitim almadığı halde çobanlık yaptığı bölgeleri ustalıkla resmediyor.

Kuruluşun Beşiği Domaniç Sergisi 13 Aralık’a kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x