Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

TAKSİCİ BİLARDO ŞAMPİYONU

2010 Türkiye Şampiyonu Selim Özden’in de katılıp elendiği, handikaplı 3 bant bilardo turnuvasında, şampiyon Pendik Birlik Taksi Durağı’nda taksicilik yapan Erol Kaban oldu.

Pendik ECO Bilardo Salonu’nda düzenlenen handikaplı 3 bant bilardo turnuvası sona erdi.

İstanbul’un çeşitli semtlerinden nitelikli sporcuların katıldığı turnuvanın finalinde, Erol Kaban ve Salih Kalkın karşılaştılar.

Son derece çekişmeli  başa baş geçen zevkli karşılaşmanın sonunda, rakibini 55 – 53 yenen Erol Kaban şampiyon oldu.

Erol Kaban’ın Pendik Birlik Taksi Durağı’nda şoför olarak çalışan bir esnaf olduğu öğrenildi.

Turnuvada Cemal Gezici üçüncü, Selçuk Akdeniz ise dördüncü oldular.

Final karşılaşmasının tamamlamasıyla birlikte gerçekleştirilen ödül töreninde konuşan Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Cevat Yaman; “Bilardo sporu dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çok seviliyor. Yetenek, zeka, matematik ve geometri bilgisi de gerektiren bu spor dalında oldukça başarılıyız. Hep beraber, çok keyifli bir final maçı izledik. Organizasyonda emeği geçen herkesi ve sporcularımızı tebrik ediyorum” dedi.

Toplam 3000 TL para ödülünün de dağıtıldığı organizasyonun ana sponsorluğunu AKTİM Grup Yönetim Kurulu Başkanı İdris Koç yaparken, Mali Müşavir Abidin Ekrem ve tv.malzemesi.com işletmecisi Talip Kerdiğe de ara sponsor olarak turnuvaya destek verdiler.

Bilardo salonu işletmecisi Veysel Bahadır sonuç değerlendirmesinde “Bu turnuvada çok değerli ve yetenekli bilardo sporcularını Pendik’te ağırlamış olduk. İlçemizdeki bilardo oyuncularının bu alandaki vizyonlarını geliştirmeleri açısından da oldukça yararlı bir organizasyon oldu. Şampiyonun Pendik’ten çıkması da bizim için gurur vesilesi oldu” sözlerine yer verdi.

 

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x