Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

TABUREDEN GİYSİYE KİLOLARCA ÇÖP TOPLADILAR

Lets Do It’ çevre hareketi kapsamında Ömerli Barajı Kurtdoğmuş Köyü’nde toplanan çevreciler bu yıl da kilolarca çöp topladı. Çevreye duyarsız vatandaşların doğaya bıraktığı çöpler arasında ambalaj atıklarının yanı sıra tabure ve giysiler de yer aldı

Dünyada çevre temizliği konusunda önemli bir sivil toplum hareketi haline gelmiş olan ‘Let’s Do It’ etkinliği, Pendik’te de gerçekleştirildi. Pendik Belediyesinin desteğiyle Ömerli Barajı Kurtdoğmuş Köyü’nde toplanan çevreciler etkinlik kapsamında kilolarca çöp topladı. Çevreye duyarsız vatandaşların doğaya bıraktığı çöpler arasında bolca atık ambalajın yanı sıra tabure ve giysiler de yer aldı.

Toplanan çöpler Temizlik İşleri Müdürlüğünün bölgeye getirdiği konteynere yüklenerek Atık Ayrıştırma Tesisi’ne gönderildi. Okan Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen ‘Let’s Do It’ Pendik etkinliğine Şehit Adil Büyük Cengiz Anadolu İHL, Turkish Technic (THY), Pendik Genç İHH ekibi ve çok sayıda gönüllü çevreci katıldı.

Let’s Do It etkinliği nedir?

‘Let’s Do It!’ 2008 yılında Estonya’da başlamış bir çevre hareketi. Bugün 133 ülkede milyonlarca gönüllüye sahip bu çevre temizliği hareketinin en önemli özelliği dünya üzerinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilmesi. Türkiye’de bu harekete Sivil Yaşam Derneği (SİYAMDER) öncülük ediyor. Pendik’te ise her yıl Pendik Belediyesinin öncülüğünde Let’s Do It hareketi düzenleniyor.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x