Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

TABLO DEĞİŞECEK

CHP Pendik Belediye Başkan Aday Adayı Abidin Ekren, vatandaşlarımızın mevcut iktidara güven duygusu kalmadı. Seçim sonunda Türkiye’de yeni bir dönem başlayacak dedi

CHP Pendik Belediye Başkan Aday Adayı Abidin Ekren gündemle ilgili olarak gazetemize bir değerlendirme yaptı.

Ekren değerlendirmesinde şu sözlere yer verdi:

“Öncelikle şu samimi gözlemimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Önümüzdeki seçim sonuçları Türkiye için yeni bir tablo ortaya çıkaracak. Bu cümlemin altını lütfen çizin.

Alışılageldik sonuçlar hayal eden – planlayanlar, büyük hayal kırıklıkları yaşayacaklar.

Çünkü, işçisi, memuru, emeklisi, esnafı, işadamı ile türlü ekonomik sıkıntılar içerisinde cebelleşen vatandaşlarımız, artık bu iktidara olan inançlarını yitirmiş bulunuyor. Bunu açık açık ve ‘ciğerden’ belirtmekten de çekinmiyorlar. Kendi ifadelerine göre siyaset değil, hesap yapıyorlar!

Bu yeni dönemde Cumhuriyet Halk Partisi olarak bize düşen, açılacak beyaz sayfayı; yaşam kalitesine katkı sunacak, hukuk, adalet, demokrasi, özgürlük, çağdaşlık, eğitim, üretmek, paylaşmak, barış, hoşgörü, sevgi, insana değer vermek gibi anlamlı – anlaşılır, ortak kabul gören değerler ve uygulamalarla doldurmak olacaktır.

Bunu gerçekleştirmek için de; yeterli donanıma sahip, başarı potansiyeli olan kadrolara gereksinim vardır.

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, bu anlamda örnek bir seçim olmuştur.

Pendik ve diğer ilçe belediye başkan adaylarımızın belirlenmesinde de bu çerçeveden değerlendirme yapılacağını düşünüyorum.

Şahsen, CHP’nin başkan aday adayı olarak göreve talip olmamdaki en önemli gerekçem de; mevcut birikim ve donanımınla işin üstesinden gelebilecek liyakata sahip olduğum inancımdır.

Her ortamda sıklıkla ifade ettiğim şudur: Ben Pendik’in çocuğuyum. Burada doğdum, bu sokak ve caddelerde büyüdüm. Yaşamım boyunca da Pendikli vatandaşlarımızla hemhal oldum. İlçemi ve bu ilçede yaşayan insanları seviyorum. Örgütümüz aday gösterir de belediye başkanı seçilirsem; Pendik’i ekonomik, kültürel ve sosyal anlamda, yaşam kalitesi imrenilecek bir ilçeye dönüştürmek için gerekli çalışmaları gerçekleştirmek istiyorum.

Bunu yaparken de, ‘yerel hayatın siyaset üstü niteliğinin korunması’ ve ‘yerel toplulukların özgürlüklerine saygı duyulması’ ilkelerine göre hareket edeceğimin de tekrar altını çiziyorum.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x